Şehriyari: İslam dünyası şartları İslami ülkeler Birliği’nin kurulması için uygun

  • 27 Mayıs 2022
  • 25 kez görüntülendi.
Şehriyari: İslam dünyası şartları İslami ülkeler Birliği’nin kurulması için uygun

Uluslararası İslam mezheplerini takrip Kurumu Genel Sekreteri yaptığı açıklamada ünümüz İslam dünyası şartlarının İslami ülkeler Birliği’ne ulaşmak için Avrupa Birliği şartlarından daha uygun olduğunu vurguladı.

İRNA’nın  dün bildirdiğine göre  Hamit Şehriyari Türkiye üniversitelerinden akademisyenler ve düşünürlerden oluşan bir heyet ile yaptığı görüşmede,  İslam vahdetin korunmasına vurgu yaparak,  İslam ülkeleri Birliği’nin Avrupa Birliği gibi ve İslami tarzda olacağını ve toplu akılcılık ile ona doğru hareket edilebileceğini belirtti.
Uluslararası İslam mezheplerini takrip Kurumu Genel Sekreteri İslam ülkelerin dayanışmaya ulaşmaları için siyasi güç, bilgi, güvenlik, servet ve ortak hizmete ihtiyaç olduğuna işaretle Eğer İran, Arabistan ve Türkiye ülkeleri arasında birlik oluşursa hiç şüphesiz stikbar süper güçlerine karşı İslami süper güç oluşur.
Şehriyari Ayrıca İslam ülkeleri arasında ortak yasalar çıkarmak için ortak bir parlamento kurulmasını önererek, “Farklı dinlerin ve mezheplerin bir arada yaşayabileceğinden şüphemiz yoktur ve bunun en bariz örneğini İran’da görebilirsiniz” dedi.
Uluslararası İslam mezheplerini takrip Kurumu Genel Sekreteri Siyonist rejimin fesat kaynağı olduğuna işaretle, “İslam ülkelerindeki savaş, sorunun kökü olan küresel istikbarla yüzleşinceye kadar devam edecektir.” dedi./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com