Şemhani: Amano’nun verdiği rapor kabul edilebilir değil

  • 07 Aralık 2015
  • 660 kez görüntülendi.
Şemhani: Amano’nun verdiği rapor kabul edilebilir değil

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, İran Nükleer Programı hakkında UAEK Başkanı Amano tarafından verilen raporun eksik olduğunu söyledi.

Lübnan Maliye Bakanı Ali Hasan Halil ile bugün sabah saatlerinde bir araya gelen İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, terörizmin dünya çapında yaygınlaşması tehlikesine değinerek, bu bağlamda uluslararası toplumun sadıkane işbirliği yapması gerektiğini ifade etti.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun (UAEK) İran’ın barışçıl nükleer programına ilişkin verdiği rapora işaret eden Ali Şemhani, “Gerçi bu rapor eksiktir ve kabul edilebilir değil, ancak bu raporun bazı bölümleri İran’ın barışçıl çizgiden ayrılmadığını ve geçen 11 sene boyunca İran hakkında ileri sürülen iftiralar ve iddiaların gerçek olmadığı gösteriyor” dedi.

Şemhani, Beyrut’taki terör eyleminde birçok Lübnan vatandaşının şehit düşmesinden dolayı taziyelerini ileterek, “Terör örgütlerine verilen finansal destekler son bulmayana kadar yine de sivil insanlar canlarını kaybedebilir” diye ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.