Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlıktan atılması dolayısıyla Bahreyn yönetime sert uyarı

  • 23 Haziran 2016
  • 771 kez görüntülendi.
Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlıktan atılması dolayısıyla Bahreyn yönetime sert uyarı

Bahreyn din alimler İslami Konseyi, Bahreynli Üst Düzey Din Alimine karşı her türlü saldırı konusunda Al-ı Halife yönetimini uyardı.

El-Ahd internet sitesinin bildirdiğine göre Bahreyn din alimler İslami Konseyi, Bahreyn yönetimini sert bir dille uyararak Şeyh İsa Kasım’a yönelik her türlü saldırı, eziyet ve işkence durumunda sert karşılık göreceğini ve Bahreyn yönetiminin Şeyh Kasım’ı vatandaşlıktan atmakla gerçekte ülke krizinin çözümlenmesi için barışçıl yollardan yana olmadığını gösterdiğini bildirmiştir.

21 Şubat 2016 tarihinde Bahreyn’den sürgün edilen Şeyh Muhammed Huceste, Bahreyn halkının silahlı olmadığını ama Şeyh İsa Kasım’a yönelik bir eziyet ve zulmün yapılması durumunda bu halkın buna vereceği cevabın çok da uyumcul ve barışçıl olmayabileceğini bildirdi.

14 Şubat koalisyonu ise Şeyh İsa Kasım’a yönelik her türlü saldırı ve eziyetin Bahreyn halkı tarafından çok sert karşılık göreceğini bildirdi.

Öte yandan Bahreyn dışişleri bakanı, Irak halkının Şeyh İsa Kasım’a destek vermesini protesto amacıyla bu ülkenin Bağdat büyük elçisini geri çağırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com