Seyyid Abdulmelik El Husi: Suudi Arabistan, BAE ve Al’Halife gibi Amerika’dan emir almıyoruz

  • 08 Aralık 2022
  • 23 kez görüntülendi.
Seyyid Abdulmelik El Husi: Suudi Arabistan, BAE ve Al’Halife gibi Amerika’dan emir almıyoruz

Yemen Ensarullah lideri, ”Saldırganların Sana’ya olan sorunu, onların taleplerine boyun eğmemiş olması ve Hizbullah’a ve Irak ve İran gibi ülkelere mantıksızca düşman olmaya ve Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmeye istekli olmamasıdır.” dedi.

Ahd haber sitesinin Çarşamba günkü haberine göre Abdulmelik Bedreddin el’Husi, bir konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Arap devletleri Amerika ve İsrail’e uyup Tel Aviv ile ilişkilerini normalleştirmek istiyor.” dedi

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, bugün yaptığı açıklamada gündemi değerlendirdi.

Abdulmelik el-Husi, İslam dünyasının durumu hakkında, İslam ümmetinin benzeri görülmemiş sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Tel Aviv ile normalleşme sürecini eleştiren Abdulmelik el-Husi, “Bazı Arap devletleri Amerika ve ırkçı  İsrail’e uyup Tel Aviv ile ilişkilerini normalleştirmek istiyor.” dedi

Abdulmelik el-Husi, Amerikan-Siyonist cephesinin yaklaşımının İslam dünyası için her zamankinden daha net olduğunu belirterek, “Amerika, İsrail, İngiltere ve bölgedeki ortakları itaatkâr ve işgal edilmiş bir Yemen istiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Suudi Arabistan Eğlence Kurumu’nun yıkıcı faaliyetlerine tepki gösteren Ensarullah lideri, Al Suud rejiminin İslami ve ahlaki değerleri çiğneyerek eğlence peşinde koştuğunu kaydetti.

El’Husi İran’la ilgili olarak da şöyle dedi: “İran bizimle savaşmadı ve bize saldırmadı, ancak Yemen milletiyle dayanışma içinde tüm ülkelerden farklı bir pozisyon aldı.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.