Seyyid Ammar Hekim: Irak Halkı Kendisini Savunacak Güce Sahiptir…

  • 12 Ocak 2015
  • 892 kez görüntülendi.
Seyyid Ammar Hekim: Irak Halkı Kendisini Savunacak Güce Sahiptir…

Irak Yüksek İslam Meclisi Başkanı, IŞİD terör örgütüne karşı mücadele bahanesiyle yabancı ülkeler kara kuvvetlerinin Irak topraklarına girmesinin kesinlikle kabul edilemeyeceğini bildirerek, Iraklıların kendilerini savunacak kudrette olduklarını bildirdiler.

Irak Yüksek İslam Meclisi Başkanı Seyyid Ammar Hekim yabancı askerlerin Irak’a girmesi yönündeki bazı taleplere temas ederek, bazı yabancı şahsiyetin yabancı askerlerin Irak’a girmesi gerekti zaruretinden söz ettiklerini, oysa bu açıklamaların çok tehlikeli olduğunu ve bunun tehlikeli bir süreç olduğu konusunda uyarıda bulunduklarını söyledi.

Irak halkının kendi topraklarını kurtaracak güce sahip olduklarını ve yabancı güçlerin müdahalesine kesinlikle ihtiyaçlarının bulunmadığını belirten Ammar Hekim, Irak’ın Basra kentinde Ehli Sünnet din alimlerinin terör edilmeleri olayını sert bir dille kınayarak, istihbarat birimlerinden bu olayın faillerinin en kısa zamanda belirlenerek yakalanmalarını ve cezalandırılmalarını istedi.

Ammar Hekim ayrıca Fransa’daki son terör olayını da kınayarak bu olayın kesinlikle İslam’la hiçbir alakasının olmadığını, zira İslam’ın barış, sevgi ve uyum dini olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com