Seyyid Hasan Nasrullah: Halep savaşı, Musul savaşı gibi belirleyici

  • 23 Ekim 2016
  • 1.372 kez görüntülendi.
Seyyid Hasan Nasrullah: Halep savaşı, Musul savaşı gibi belirleyici

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Halep” savaşının kritik bir savaş olduğuna işaretle, Halep savaşının bütün bölge için belirleyici bir savaş olduğunu ve Musul operasyonu kadar önemli olduğunu belirtti.

Nasrullah bugün şehit hac “Hatem Hamade”nin şehadet yıldönümü dolaysıyla yaptığı açıklamada, Hac Hatem’in İslami direnişin evladı olduğunu ifade etti.

Hac Ala olarak bilinen Hac Hatem’in tekfircilerle savaş meydanında şehit olan ilk komutanlardan olduğunu hatırlatan Hizbullah Genel Sekreteri sözlerinin devamında, Suriye gelişmelerine işaretle, Halep savaşının sahada, stratejik ve siyasi düzeyde büyük sonuçları ve etkileri olduğunu kaydetti.

Nasrullah, Halep savaşının bütün bölge için belirleyici bir savaş olduğunu ve Musul operasyonu kadar önemli olduğunu vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreteri, Suriyeli silahlı unsurların ordu ve direniş güçlerince kuşatılmasının teröristlerin Suriye’den Lübnan’a bombalı araçlar göndermesini önlediğini kaydetti.

Hizbullah Genel Sekreteri, IŞİD, Nusra Cephesi ve diğer tekfirci terörist grupların tavır ve hareketlerinin iddialarının doğruluğunu kanıtladığını ifade etti.

Nasrullah Yemen gelişmelerine işaretle, Yemen’de en az 15 ila 20 milyon insanın kuşatma altında olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.