Seyyid Hasan Nasrullah’ın dün yaptığı konuşmadan derlemeler

  • 17 Şubat 2015
  • 1.059 kez görüntülendi.
Seyyid Hasan Nasrullah’ın dün yaptığı konuşmadan derlemeler

Hizbullah tarafından “Şehit liderler anısına” Lübnan’ın Güney Dahiye bölgesinde düzenlenen programda konuşan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dünyanın kaderinin bugün bölgede belirlendiğine işaret ederek “Halkımızın, ülkemizin, izzetimizin ve geleceğimizin kaderi bölgede belirleniyor. Sadece Lübnan’ın değil, Suriye, Irak, Ürdün ve diğer ülkelerin kaderi bölgede belirleniyor” dedi.

Nasrullah, Lübnan’ın bugün bölgede meydana gelenlerden etkilendiğine işaret ederek “Mantık, Lübnan’ın bölgede meydana gelen hadislerden soyutlanmasını istiyor. Bu güzel bir söz. Ancak bu gerçekçi değil. Çünkü Lübnan’ın bölgede meydana gelenlerden etkilenmediğini söylememiz mümkün değil” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın bugün yaptığı konuşmadan satır başları şu şekilde:

Tekfirciler belli bazı rejimler için tehlike değil, bütün dünya ülkeleri, halkları ve İslam dini için tehlikedir.

Bütün dünya ülkeleri IŞİD’in dünya ve bölge için tehdit oluşturduğuna kanaat getirdi. Ancak Siyonist İsrail IŞİD’i tehlike olarak nitelendirmiyor. Bugün IŞİD’in yaptığı her şey İsrail’in çıkarlarına hizmet ediyor.

IŞİD’in asıl hedefi Beyti Makdis değil, Mekke ve Medine’dir. IŞİD halifesi Ebu Bekir el-Bağdadi’nin Mekke ve Medine için halife belirlediğini işittim.

Teröre karşı verilen fikri, siyasi ve saha mücadelesi İslam’ı savunmak için olmalıdır. Ben bütün bölge ülkelerini tekfirci gruplara karşı mücadelede birlikte hareket etmeye davet ediyorum. Biz kendimizi İslam’ı savunanlar olarak niteliyoruz.

Biz kendimizi IŞİD’le Nusra’yı birbirinden ayırarak avutamayız. İki örgütünde düşünce yapısı aynıdır. Körfez ülkelerinin bölge meselelerini yaklaşımını değiştirmesi gerekir. Çünkü tekfirci gruplar bütün herkes için tehlikedir. Bölge liderleri bölgedeki çatışmaları sonlandırmak için çabalamalıdır.

Amerika IŞİD’i kullanarak bölgede nefret tohumları ekiyor ve bölgeyi yok ediyor. Bunun bölgeye hegemonya kurmak ve İsrail’in elini güçlü tutmak için yapıyor. Tekfirci grupların daha fazla yayılmasına izin vermemeliyiz.

IŞİD’in Libya’da 21 Mısırlı Kıptiyi öldürmesini kınıyoruz. Mısır halkının ve Mısır Kıpti Klisesi’nin başı sağolsun.

Suriye’ye siyasi ve askeri olarak müdahale eden hiç kimsenin Bahreyn’deki hareketlere olan barışçıl duruşumuzu eleştirme hakkı yoktur. Bahreyn rejimi bazı açıklamalar nedeniyle Lübnanlıları ülkeden çıkarmakla tehdit ediyor. Çünkü zayıf rejimler böyle telkin ediyor.

Biz her yıl bu vakitte başta Abbas Musavi olmak üzere, Rağıb Harb, İmad Muğniye ve diğer şehitlerimizi anıyoruz. Onlar direnişimizin pusulasıdır. Biz şehitlerimizi kendimiz ve nesillerimiz için anıyoruz.

Bizler dünya üzerimize doğru yürüdüğünde zühdü öğrenmek, zorluklarla karşılaştığımızda cesareti ve hikmeti öğrenmek, yorulduğumuzda Allah’a dayanmayı öğrenmek ve umut ve basireti kuşanmamız için şehit liderlerimize bakmak zorundayız.

Şehit İmad Muğniye’nin kanı Siyonist düşmanın peşini asla bırakmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.