Siyonist Azerbaycan Rejimi, Müslüman kıyımına yine başladı

  • 02 Aralık 2015
  • 792 kez görüntülendi.
Siyonist Azerbaycan Rejimi, Müslüman kıyımına yine başladı
Türkiye üzerinde büyüyen NATO baskısı Türkiye’yi komşularıyla karşı karşıya getirmeye başlarken, aynı oyunun Azerbaycan’da da başlaması dikkat çekici bulunuyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün Nardaran ilçesinde yaşanan olaylarda dördü sivil halk ikisi emniyet görevlisi olmak üzere altı kişinin hayatını kaybetmesi ve çok sayıda kişinin yaralanması nedeniyle bölge şiddetli protestolara sahne oldu.

Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan İçişleri Bakanlığının öne sürdüğü, Azerbaycan’ın tanınmış din alimlerinden Taleh Bagırov, Elman Ağayev, Zülfükar Mikailof ve Ebulfazl Bünyadof’un rejimi değiştirmek ve dine dayalı bir devlet kurmak amacıyla ‘Müslüman Birliği’ adlı bir örgüt kurduğu iddiası bölgede sert tepki çekmeye devam ediyor. Özellikle bazı medya organları tarafından bölgede yaşayan Ehlibeyt dostlarının Erbain merasimleri dolayısıyla Hüseyniyelerde toplanmasını “silahlı protestolar öncesinde hazırlık” olarak kamuoyuna sunulması yaşanan çatışmaların şiddetini daha da artırdı. Güvenlik güçlerinin protesto gösterilerine orantısız güç kullanması ise 6 kişinin hayatını kaybetmesine çok sayıda kişinin ise yaralanmasına neden oldu.

İlçenin ileri gelenlerinden alınan bilgiye göre, olaylar Ehlibeyt imamlarının 8.’si Hz. İmam Rıza’nın (as) kız kardeşi Rahime Hanım (sa) ziyaretgahının yanında bulunan Hüseyniyede öğlen namazı esnasında ortaya çıktı. Sivil giyimli, kimliği belirsiz bir şahsın etrafa rastgele ateş açması üzerine çatışma çıktı. İkisi polis altı kişinin yaşamını yitirdiği olayda alim Tale Bağırov göz altına alındı.

Olayın ardından gerginliğin devam ettiği Nardaran’da ilçe sakinleri İmam Hüseyin (as) Meydanı’nda toplanarak tepkilerini dile getirdi.

Protesto gösterileri sonrasında Narderan’da bazı kişilere elektrik verilmemesi de ilçede yaşayanların tepkisini çekti. İlçe halkı yaşanan kesintinin bilinçli olarak yapıldığını savunmasına karşı Elektrik idaresinden sorumlu Tanrıverdi Mustafayev yaptığı açıklamada elektrik borçlarından dolayı bazı abonelerin elektriklerinin kesildiğini iddia etti.

Emniyet güçlerinin gerçekleştirdi operasyonlarda yaralanan bir görgü tanığının ifadesinde ise polislerin orantısız güç kullandığı ve aralarında yaşanan olayları provake eden insanların bulunduğu belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.