Siyonist Bahreyn Rejimi Muharrem Merasimlerini Bastırmaya Devam Ediyor

  • 09 Ekim 2016
  • 792 kez görüntülendi.
Siyonist Bahreyn Rejimi Muharrem Merasimlerini Bastırmaya Devam Ediyor

Bahreyn Emniyet Güçleri 9 bölgeye saldırarak Muharrem merasimlerini bastırdı ve Aşura sembollerini ve Muharrem ayı simgelerini tahrip etti.

Bahreyn Emniyet Güçleri Cuma günü Muharrem ayı merasimlerini bastırmaya devam ederek; Buri, Şahru, Kerane ve Hicr bölgeleri olmak üzere, ülkedeki 9 farklı bölgeyi hedef aldı.

Polis güçlerinin Muharrem afişleri ve bayraklarını çıkarmak istemesinin ardından Karazkan ve Nuveyderat bölgesi sakinleri polis güçleriyle çatıştı.

Bahreyn Rejim Kuvvetleri bir haftadan şimdiye kadar 35 defa çeşitli bölgelerde Muharrem merasimlerine saldırdı.

Emniyet kuvvetleri Diyah bölgesindeki bütün matem merasimi heyeti başkanlarını Semahiç bölgesindeki polis merkezlerine ihzar ederek onları sorguladı.

Aynı zamanda Diyah bölgesi sakinleri de şehirde protesto eylemleri düzenleyerek, polis kuvvetlerinin muharrem merasimlerine karşı düzenledikleri saldırılardan duydukları öfkeyi dile getirdi.

İnsan Hakları savunucularının seyahat yasağı devam ediyor

Bahreyn Emniyet Kuvvetleri insan hakları savunucusu olan üç kişiye daha seyahat yasağı getirdi.

İnsan Hakları Avukatı Muhammed Tacir’e, Bahreyn’de İnsan Hakları İzleme Örgütü Temsilcisi Abdünnebi El-Akri’ye ve Şeffaflık Topluluğu Başkanı Şeref Musevi’ye de ülke dışına çıkma yasağı getirildi.

Bahreyn yetkilileri aylardır insan hakları savunucularının uluslararası herhangi bir faaliyete katılmasına engel oluyor ve onlara seyahat yasağı getiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.