Siyonist BM, Bebek Katili İsrail’i Çocuk Haklarını İhlal Edenler Listesine almadı

  • 09 Haziran 2015
  • 955 kez görüntülendi.
Siyonist BM, Bebek Katili İsrail’i Çocuk Haklarını İhlal Edenler Listesine almadı

BM, bebek katili İsrail’i, çocuk haklarını ihlal edenler listesine almadı. BM Genel Sekreteri Ban, Gazze’deki BM okullarını bombalayan siyonist İsrail’i, çocuk haklarını ihlal eden taraflar listesinden çıkardı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, çatışmalarda çocuk haklarının ihlal edilmesi, çocukların öldürülmesi, sakat bırakılması ve savaşmaya zorlanması konusundaki raporunu BM Güvenlik Konseyi’ne sundu.

Raporda yer alan listede, geçen yıl Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarında 7 BM okulunu vuran ve saldırılar süresince 500’den fazla çocuğun ölümüne neden olan ırkçı İsrail’e yer verilmedi.

Diplomatik kaynaklar, BM’nin Çocuklar ve Çatışmalar konusundaki Özel Temsilcisi Leyla Zerrougui tarafından hazırlanan taslak raporda İsrail’in yer aldığını ama BM Genel Sekreteri’nin taslak rapordan ABD ve ırkçı İsrail’in baskıları sonucu terör rejimi İsrail’i çıkardığı bildirildi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, gazetecilerin “BM okullarına düzenlenen saldırılar ve yüzlerce çocuğun ölümünden sorumlu olan İsrail’in listeye niye alınmadığını” sormaları üzerine kaçamak cevap vererek raporun genelinde Gazze’de yaşananların detaylarıyla anlatıldığını savunarak “Listede kimlerin olmadığına değil raporun geneline bakın” dedi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail’in geçen yıl Gazze’ye düzenlediği 51 günlük savaşta  BM raporlarına göre, en az 539 çocuk şehit olmuş ve 2956 çocuk da yaralanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.