Siyonist İşgal Güçleri Dün Gece Cenin’de Gaz Bombası Kullanınca 30 Filistinli Boğulma Tehlikesi Geçirdi…

  • 19 Aralık 2014
  • 879 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri Dün Gece Cenin’de Gaz Bombası Kullanınca 30 Filistinli Boğulma Tehlikesi Geçirdi…

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin vilayetine bağlı Arafe bölgesinde dün gece (18 Aralık Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece) yine siyonist işgal güçlerinin baskın düzenlemeleri sebebiyle Filistinlilerle aralarında çatışmalar meydana geldi. Olaylarda işgalcilerin gaz bombası kullanması sebebiyle 30 kişi boğulma tehlikesi yaşarken, işgalciler bir eve düzenledikleri baskında bir Filistinli genci gözaltına aldılar.

Görgü tanıklarından alnan bilgilere göre Filistinliler siyonist işgal güçlerinin baskınlarına taşlarla ve şişelerle karşılık verdiler. İşgalciler de kendilerine tepki gösteren Filistinlilere gaz ve ses bombalarıyla saldırı düzenlediler. Baskın düzenleyen işgalci askerler kendilerine tepki gösterenlerin evlerinin üzerine de yoğun bir şekilde gaz ve ses bombaları attılar. Bu saldırılar üzerine gaz bombalarından dolayı 30 kişi boğulma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Bunların birçoğunu gaz bombasının tesirinde kalan evlerin içinde bulunanlar oluşturuyordu.

Görgü tanıkları işgalci askerlerin ayrıca Arafe beldesinin caddelerine yayılarak barikatlar oluşturduklarına, trafik akışını engellediklerine ve insanlara fiili olarak saldırıda bulunduklarına dikkat çektiler.

İşgalci saldırganlar ayrıca bir evi kuşatmaya alarak baskın düzenledi ve bu evden Ala Bessam Yahya isimli 21 yaşında bir genci göz altına aldılar. İşgalci askerler kuşatmaya alarak baskın düzenledikleri evin eşyalarına da ciddi şekilde zarar verdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.