Siyonist İşgal Güçleri Filistinli Kadın Gazeteciye Silah Doğrulttu

  • 11 Ekim 2015
  • 728 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri Filistinli Kadın Gazeteciye Silah Doğrulttu

İşgal güçleri Kudüslü kadın gazeteci Liva Ebu Ermile’ye bu sabah (11 Ekim Pazar) Mescid-i Aksa’nın Es-Silsile Kapısı önünde silah doğrultarak, kadın gazetecinin Mescid-i Aksa’ya girmesine engel oldu.

“Himmet News”te çalışan gazeteci Liva Ebu Ermile, işgal güçlerinin El-Meclis Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermediğini, bunun üzerine Vakıflar Dairesi yetkilisiyle konuştuğunu ve onun da kendisinden Es-Silsile Kapısı’na giderek beklemesini istediğini söyledi.

Es-Silsile Kapısı’na gittiğinde işgal askerlerinin silahlarını üzerine doğrulttuklarını, çantasını yere bırakmasını ve mantosunu çıkarmasını istediklerini belirten Liva Ebu Ermile, teftişin ardından kendisine Mescid-i Aksa’ya girmesinin yasak olduğunun söylendiğini ifade etti.

İşgal askerlerinin Mescid-i Aksa’ya giriş yasağının süresi konusunda herhangi bir şey söylemediklerini, sadece askerlerden birinin “Sana Aksa yok” dediğini, daha sonra farklı kapılardan Mescid-i Aksa’ya girmeye çalıştığını fakat hepsinden geri çevrildiğini belirtti.

Bu arada, Kudüs’teki ve Mescid-i Aksa’daki ihlallerini gizlemek isteyen işgal güçlerinin gazetecilere baskılarını yoğunlaştırdığı kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.