Siyonist İşgal Güçleri, Geçen Ay Toplam 4 Filistinli’yi Şehid Etti…

  • 01 Şubat 2015
  • 1.004 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri, Geçen Ay Toplam 4 Filistinli’yi Şehid Etti…

İşgal güçlerinin ihlallerini gözlemleyen “Ahrar” Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, Ocak 2015’te şehit sayısının dört olduğunu ve 467 Filistinlinin de yine geçen ay işgal güçleri tarafından gözaltına alındığını bildirdi.

Ahrar Merkezi tarafından hazırlanan raporda, geçen ay işgal güçleri tarafından dört Filistinlinin şehit edildiği ve şehitlerin sonuncusunun Burin beldesi sakinlerinden 19 yaşındaki Ahmed İbrahim En-Neccar olduğu ifade edildi.

Raporda, Ocak ayında işgal güçlerince öldürülen diğer şehitlerin ise El-Halil’den 17 yaşındaki Üsame Ali Muhammed Ebu Cundiyye, En-Nakab’tan 21 yaşındaki Sami Halid El-Caar ve yine En-Nakab’ın Rahat kentinden 42 yaşındaki Sami Ez-Zeyadine olduğu açıklandı.

Ahrar Merkezi, geçen ay Batı Yaka, Kudüs ve Gazze Şeridi’nden 467 Filistinlinin işgal güçlerince gözaltına alındığını bildirerek, gözaltına alınanlardan 40’ının çocuk olduğunu ve çoğunun Kudüs kentinde gözaltına alındıklarını belirtti.

Raporda, Gazze Şeridi’nden en az 21 kişinin işgal güçlerince gözaltına alındığı ve gözaltına alınanlardan bazılarının Beyt Hanun “Erez” Kapısı’nda ve bazılarının da işgal altındaki topraklara geçmeye çalışırken gözaltına alındıkları ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.