Siyonist İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinlilere Ait İki Evi Yıktı…

  • 21 Ocak 2015
  • 872 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri Kudüs’te Filistinlilere Ait İki Evi Yıktı…

İşgal belediyesine ait buldozerler bugün (21 Ocak Çarşamba) Alyan Rabaiye isimli Filistinli gencin Cebel El-Mukebber beldesi El-Faruk Mahallesi’ndeki evini ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıktı.

İşgal belediyesi ekiplerinin Kudüs’ün Şufat köyünde de yine Filistinlilere ait iki katlı bir binayı yıktığı ifade edildi.

Alyan Rabaiye, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal belediyesine ait yıkım ekiplerinin işgal güçleri himayesinde sabah saatlerinde El-Faruk Mahallesi’ne geldiğini ve daha sonra 60 metrekare genişliğindeki evini ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkmaya başladığını söyledi.

Yıkılan evi üç ay önce inşa ettiğini ve bu yıl içinde evlendikten sonra yeni evine taşınmayı planladığını belirten Filistinli genç, “Evin borçlarını henüz ödemedim. Bana yaklaşık 100 bin şikele mal olmuştu. Şimdi işgal belediyesi evi moloz yığınına çevirdi” dedi.

Yerel kaynaklar, Cebel El-Mukebber sakinlerinden onlarca kişinin işgal belediyesinin “Âl Cuma” ailesine ait evleri yıkma kararına karşı açılan davanın görüşüldüğü sırada Siyonist Yüksek Mahkemesi önünde oturma eylemi gerçekleştirdiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bugün öğle saatlerinde ayrıca Şufat köyünde iki katlı bir evi ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıktığı bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.