Siyonist İşgal Güçleri Mart Ayında 509 Filistinliyi Gözaltına Aldı

  • 09 Nisan 2017
  • 985 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri Mart Ayında 509 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçlerinin Mart ayında Batı Yaka, Gazze Şeridi ve Kudüs’ten 509 Filistinliyi gözaltına aldığı ifade edildi.
Geçen ay gözaltına alınan Filistinlilerden 75’inin çocuk 13’ünün ise kadın olduğu, gözaltına alınan kadınlardan ikisinin 18 yaşından küçük olduğu, Mart ayında ayrıca bir milletvekili ile 5 gazetecinin gözaltına alındığı kaydedildi.
Filistinli esirler ve insan hakları alanında faaliyet gösteren Filistinli Esir Kulübü, El-Mizan İnsan Hakları Merkezi, Ed-Damir Esirlere Yardım ve İnsan Hakları Müessesesi ile Esir İşleri Heyeti’nin bugün (9 Nisan Pazar) yayınladığı ortak bildiride, işgal güçlerinin Mart ayında Kudüs’te 160 kişiyi gözaltına aldığı açıklandı.
Bildiride geçen ay El-Halil’de 80, Beytlahim’de 73, Ramallah ve El-Bire’de 35 ve Tulkerem’de 34 kişinin gözaltına aldığı belirtildi.
Bildiride ayrıca Mart ayında Nablus’tan 33, Cenin’den 31, Kalkiliya’dan 21, Eriha’dan 15, Tubas’tan 11, Gazze’den 11 ve Selfit’ten 5 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.
İnsan hakları örgütlerinin ortak bildirisinde Mart ayında işgal yönetiminin 111 idari hapis cezası verdiği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.