Siyonist İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’da Filistinli 3 Genç Kızı ve 1 Kadını Gözaltına Aldı.

  • 15 Mart 2015
  • 765 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’da Filistinli 3 Genç Kızı ve 1 Kadını Gözaltına Aldı.

İşgal polisi bugün (15 Mart Pazar) Mescid-i Aksa’nın kapılarından Es-Silsile Kapısı’nda Filistinli üç genç kızı ve bir kadını gözaltına aldı. Görgü tanıkları, gözaltına alınan genç kızların ve kadının sorgulanmak üzere Beit Eliyahu Polis Merkezi’ne götürüldüğünü bildirdi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, gözaltına alınanlardan 16 yaşındaki Ayet Ebu Nab’ın Es-Silsile Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmek isterken, 12 yaşındaki Ayet Ez-Zeğal, 12 yaşındaki Ensar El-Acluni ve Rande Ebu İsniyne isimli Filistinli kadının ise Es-Silsile Kapısı’ndan çıkarlarken gözaltına alındıklarını ifade etti.

Açıklamada ayrıca, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri koruyan işgal güçlerinin bu sabah baskın sırasında Mescid-i Aksa’da 10 yaşındaki Hüdeyl Er-Recebi isimli Filistinli kız çocuğa saldırıp iteklediği ve eline vurduğu belirtildi.

İşgal güçleri, Filistinli gençlerin ve kadınların kimliklerine Mescid-i Aksa’ya girişte el koyarak baskınlara karşı protestolara katılanları çıkışta gözaltına alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.