Siyonist İşgal Rejimine Bağlı Ekipler Ruhsatsız İddiasıyla Filistinlilerin Evlerini Yıktı…

  • 18 Aralık 2014
  • 919 kez görüntülendi.
Siyonist İşgal Rejimine Bağlı Ekipler Ruhsatsız İddiasıyla Filistinlilerin Evlerini Yıktı…

Siyonist işgal rejimine bağlı “İsrail Toprakları Dairesi” adı verilen birime bağlı çalışan bazı ekiplerin bugün (18 Aralık Perşembe) Filistin’in 1948’de işgal edilmiş bölgesinde yer alan Yafa şehrinde geniş bir arazi üzerinde Filistinlilere ait evleri yıkmak amacıyla çok sayıda güvenlik görevlisinin himayesi altında yıkım araçlarıyla geldikleri ve yıkım işlemlerini başlattıkları bildirildi.

Yerel kaynaklardan verilen bilgiler işgal güçlerinin Yafa şehrinde Bitzera ve Nebatim caddelerinde geniş bir alanda yıkım yapmayı ve bu araziyi tamamen boşaltıp binaların arsalarını yüksek fiyatlarla satmayı planladıklarını ortaya koyuyor. Zikredilen caddelerde başlatılan yıkım işleminin devam ettiği, birçok binanın da yıkıldığı haber verildi.

İşgal rejiminin yıkım için evleri kuşatmaya alan elemanlarının, yıkmak istedikleri evlere girerek sahiplerinin içerideki eşyalarını caddelere savurdukları ifade edildi. Bu arada evlerin yakınlarında bulunan arazilerdeki ağaçları da söktükleri görüldü.

İsrail Toprakları Dairesi adı verilen işgal ve gasp biriminin daha önce de Filistinlilere ait evlere arazilere el koyduğu, birçok evi yıktığı ifade edildi.

Ev yıkım işini daha önce Kudüs’te yoğunlaştıran ve bu şehrin ahalisini bu yolla göçe zorlamaya çalışan işgal güçlerinin bu kez başkent Tel Aviv’le birleşmiş durumdaki yafa şehrinde böyle geniş bir arazide yıkım yapması ırkçı politikalarını bütün işgal topraklarına yaymaya çalıştığını gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.