Siyonist İsrail Güçleri Cemaatin Mescid-i Aksa’ya Girmesine İzin Vermedi

  • 04 Ekim 2015
  • 792 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail Güçleri Cemaatin Mescid-i Aksa’ya Girmesine İzin Vermedi

İşgal güçleri bu sabah (4 Ekim Pazar) 50 yaşından küçük erkeklerin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermezken, sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya giremeyenler namazı El-Esbat Kapısı yakınlarında eda etti.

Sabah namazı sırasında işgal güçlerinin Mescid-i Aksa çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı ve Mescid-i Aksa’ya işgal güçlerinin uyguladığı kuşatmanın yedinci gününe girdiği ifade edildi.

İşgal güçleri, çevresini adeta askeri kışlaya dönüştürdüğü Mescid-i Aksa’ya girişlere izin vermeyerek Mescid-i Aksa’ya giden yollarda barikatlar kuruyor.

Bu arada, Kudüs’teki milli ve İslami güçler, Mühenna Halebi’nin şehit edilmesini ve işgal güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarını protesto ederek bugün bir günlük grev ilan etti.

Kudüs’teki milli ve İslami güçler, yayınladıkları ortak bildiride, işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimci sürülerine karşı mücadele için Filistinlilerin birlik olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Bildiride, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya uyguladığı kuşatmanın kırılması için bugün okullara gidilmemesi ve işyerlerinin açılmaması çağrısı yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.