Siyonist İsrail Hizbullah’a Karşı Çaresiz!

  • 14 Şubat 2018
  • 1.159 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail Hizbullah’a Karşı Çaresiz!

İsrail’in çimento duvarlar örmek gibi Lübnan sınırında engeller oluşturma çabaları, Hizbullah’a göre etkisizdir ve direniş askerlerinin İsrail yerleşkelerine nüfuz etmesini engelleyemeyecektir.

İsrail’in çimento duvarlar ve dikenli teller örmek ve hendek kazmak gibi Lübnan sınırında engeller oluşturmak için bütün çabaları, Hizbullah’a göre etkisizdir ve direniş askerlerinin İsrail yerleşkelerine nüfuz etmesini engelleyemeyecektir.

İsrailliler görülmemiş bir şekilde Lübnan ile ortak sınırlarda bir çaba içerisine girdi yani Hizbullah ile gelecekte yaşanacak herhangi bir savaşta bu savaşın el-Celil içine kadar taşınmasına engel olmaya çalışıyorlar ama öyle görünüyor ki Hizbullah İsrail’in bütün bu eylemleri karşısında çok sakin ve bu eylemlerin onların hedeflerini gerçekleştirmesine engel olamayacağından eminler.

İsrail’in savaş konusundaki tereddütleri

Hiç kuşkusuz İsrail, savaş istemektedir ama bununla birlikte gücünün düşmanınkinden fazla olduğundan emin olmadan savaşa girmeyeceğinden de şüphe yoktur ve eğer bu konudan emin olursa, aynı 2006 yılında iki İsrail askerinin kaçırılmasını savaş bahanesi ettiği ama Şeba kırsalında iki İsrail askeri öldürülmesine rağmen savaşa hazır olmadığı için bir eylemde bulunmadığı ve tepki göstermediği gibi bir bahane beklemeyecektir.

Bu arada İsrail, Lübnan ile sınır noktalarındaki ve direniş askerlerinin İsrail yerleşkelerine nüfuz ihtimali olan sınıra yakın bölgelerdeki savunma hattını da güçlendirmiştir.

Bu eylemeler, İsrail ordusunun gelecekteki savaşa hazırlıklarının bir parçasıdır ve bu hazırlıklar, çukur kazmak, beton duvar örmek, elektrik kablolu engeller oluşturmak, gözetim sistemleri ve toprak bariyerler gibi engelleri kapsamaktadır.

Bütün bu eylemler Lübnan ordusunun ve direnişinin gözleri önünde gerçekleşmektedir ama öyle görünüyor ki, Hizbullah’ın şimdiye kadar İsrail’in bu eylemlerinden bir korku ve endişesi yoktur ve bunlarla eş zamanlı olarak direnişin manevraları devam etmektedir.

Hizbullah kendi gücünden ve kabiliyetinden emindir ve İsrail’in çimento duvarlar örmek gibi bütün engellerini aşabilecek güce sahip olduklarını bilmektedir ve yine bu engellerin sadece sınırlardan geçişi biraz geciktireceğinden emindir. Çünkü İsrail yerleşkelerine girme kararı aldığı takdirde, bu iş için tamamen hazırlıklıdır ve bütün imkanlara sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.