Siyonist İsrail’in Suriye Muhalifleriyle Olan İlişkileri Deşifre Ediliyor

  • 16 Temmuz 2015
  • 725 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail’in Suriye Muhalifleriyle Olan İlişkileri Deşifre Ediliyor

İsrailli bir subaydan sızdırılan belgelerde İşgalci İsrail’in Suriye’deki tekfirci terör örgütlerle bağlantı ve koordinasyonda bulunma amacıyla casus ve işbirlikçi hazırlama çabalarını deşifre etti.

Lübnanlı el Ahbar Gazetesinin İsrail-leaks adı altında bölüm bölüm yayınladığı belgelerde bugün İsrailli bir irtibat subayının Suriyeli ‘muhalif’ olarak bilinen Mendi el Safadi ile bağlantıları deşifre edildi. Kendisinin ve İsrail’i daha başka güvenlik yetkililerinin bilgisayarları ve cep telefonlarından sızdırılan belgelerde düşman İsrail’in İstanbul, Bükreş ve ABD’de ‘Suriyeli muhaliflerle’ temas ve koordinasyonlarda bulunmada Lübnanlı işbirlikçilere dayandığı ortaya çıktı. Belgelerde İsrail’in bu temaslarında tekfirci teröristlere silah ve finans temin ettiği de ortaya çıktı.

Belgelerde birçok casusun kimliğinin tespit edildiğine dikkat çeken Gazete; yine kimlikleri tespit edilen İsrailli subaylarla koordinasyon ve bağlantılarda bulunan bu işbirlikçilerin ad ve soyadlarının ilk harflerini yazdı.

Belgelere göre merkezi New York’ta bulunan ve sözde kadınları güçlendirme projelerini finanse eden özel bir kurum olan Micro Vande For Women Kurumu tarafından finanse edilen casusluk çalışmalarının özellikle Ürdün’deki Zateri Kampında yaşayan Suriyeli mültecilerle yapıldığı ortaya çıktı.

İsrailli birçok subay ile Suriyeli ‘muhalifler’ olarak adlandırılan şahsiyetler ve Lübnan Güçleri Partisi Başkanı Semir Caca arasındaki bağlantılara ilişkin telefon görüşmeleri ve veriler içeren belgelerde bu partiden bariz şahsiyetler ile İsrailli subaylara ait fotoğraflar da yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.