Siyonist Liberman: Suriye’de Şii Ekseninin Oluşmasına İzin Vermeyeceğiz

  • 12 Kasım 2017
  • 1.179 kez görüntülendi.
Siyonist Liberman: Suriye’de Şii Ekseninin Oluşmasına İzin Vermeyeceğiz

 Siyonist Rejim Savunma Bakanı, Tel Aviv’in Suriye’de Şii ekseninin yoğunlaşmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

Lieberman, Golan tepeleri yakınlarında bir İHA’nın düşürülmesi ile ilgili olarak, ‘biz kışkırtıcı bütün eylemlere çok şiddetli bir karşılık vereceğiz’ açıklamasında bulundu.

Lieberman, Suriye hükümetinin bu gerginliğin ve Siyonist Rejimin hakimiyetinin ihlal edilmesinin sorumlusu olduğunu iddia etti.

Siyonist Rejim Savunma Bakanı aynı zamanda şu açıklamalarda bulundu: “Biz, Suriye’de asla Şii ekseninin, cephenin ön hattı olarak bu ülkede yoğunlaşmasına izin vermeyeceğiz.”

Siyonist Rejim ordu Sözcüsü, İsrail’in Golan sınırları yakında bir İHA’yı düşürdüğünü açıkladı. Afiha Edari Twitter sayfasında şunları yazdı: ‘Golan sınırlarına yaklaşan bir insansız hava aracı, İsrail hava savunma sistemi tarafından düşürüldü.’

Bu habere göre bu İHA, Patriot hava savunma sistemi tarafından düşürüldü ama bu İHA’nın nereye ait olduğu belli değil. Siyonist Rejim ordusu sözcüsü, bu İHA’nın Rusya yapımı olduğunu iddia etti.

Siyonist Rejim ordusunun açıklamasına göre; bu İHA’nın saldırı ile değil, keşif ile görevliydi ve Suriye’ye ait olduğu tahmin ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.