Siyonist rejim geçen yıl savaşta esir aldığı 24 kişiyi yargılamadan zindanda tutuyor

  • 08 Temmuz 2015
  • 744 kez görüntülendi.
Siyonist rejim geçen yıl savaşta esir aldığı 24 kişiyi yargılamadan zindanda tutuyor

Siyonist işgal rejimi geçen sene Gazze’ye açtığı barbar savaşta, Gazze’nin sınır noktalarında esir aldığı 24 kişiyi halen yargılamadan zindanda tutuyor.

Son savaşın yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan Filistin Esir Merkezi, işgal güçlerinin savaş esnasında onlarca Filistinli vatandaşı gözaltına aldığını, bunlardan 24 kişiyi halen elinde tuttuğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Merkez Müdürü Riyad El-Eşkar şu bilgiyi verdi: “İşgal güçleri Gazze’nin doğusuna kara harekâtı başlatırken 200’den fazla Filistinliyi esir aldı. Esirler sınıra yakın yerde oluşturulan merkezlere götürüldüler. Burada elbiseleri soyulan esirler saatlerce güneşin altında tutuldular. Korkutmak için psikolojik ve fiziki işkence ettiler; dipçik, sopa ve coplarla saldırdılar. Elleri, ayakları ve gözleri bağlı esirlerin kafaları üzerinden mermi sıktılar.

İşgal güçlerinin esirlere direniş güçleriyle ilgili bilgi vermeleri için işkence ettiğini belirten El-Eşkar açıklamasını şöyle sürdürdü: “Esirler günlerce bu sıcak mekânda sorguya tabi tutuldular. Birkaç hafta sonra esirlerin çoğu grup grup sınır bölgesine bırakıldı. Bazıları yaralıydı. Bu esirlerden 24’ü ise hâlâ işgal güçlerinin elinde. Bazılarına fiilen ceza verilirken, bazıları mahkemenin sonuçlanmasını bekliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.