Siyonist rejim geçen yıl yaşanan savaşta esir alınan İsrail askerlerini geri getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor

  • 07 Temmuz 2015
  • 783 kez görüntülendi.
Siyonist rejim geçen yıl yaşanan savaşta esir alınan İsrail askerlerini geri getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor

Siyonist işgal rejimindeki medya kaynaklarının belirttiğine göre Siyonist işgal rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu ile Genelkurmay Başkanı Moşe Yaalon geçen yıl yaşanan savaşta Gazze’de direniş güçleri tarafından esir alınan askerlerin geri getirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

İşgal rejiminde ilk kez bu düzeyde yetkililerin Gazze’de kaybolmuş askerlerden bahsetmesi, direnişin elinde canlı esir işgal askeri olduğuna işaret ediyor. Çünkü daha önce öldürülmüş askerlerin cesetlerinden bahsederken, şimdi bizzat askerlerden bahsediyorlar.

Netanyahu ile Yaalon bu açıklamaları, “Yenilmiş Ekin” savaşında öldürülen askerlerin anısına Kudüs’teki askeri mezarlıkta düzenlenen etkinlikte yaptılar.

Netanyahu yaptığı konuşmada Hamas’ın son savaşta daha önce görmediği büyüklükte ve ağırlıkta darbe aldığını iddia ederek, İsrail’e düşmanlık besleyenlerin ve ona dokunmak isteyenlerin kendileri açısından kanlarının mubah olacağını söyledi.

Konuşmasında direniş güçlerinin elindeki esir askerlere de değinen Netanyahu şunları söyledi: “Sevilen ve oldukça yetenekli savaşçı askerimiz çavuş Oron Şaol’u getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı şekilde Teğmen Hedar Goldin için de çalışıyoruz. Onlara ve ailelerine yönelik insani görevlerimize uygun bir çaba içindeyiz. Hasta askerlerimiz için de tam bir şifa diliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.