Siyonist Rejim Hamas’a, İşgalci Esir Askerler ve Cesetler İçin Bir Öneri Sundu

  • 16 Temmuz 2015
  • 773 kez görüntülendi.
Siyonist Rejim Hamas’a, İşgalci Esir Askerler ve Cesetler İçin Bir Öneri Sundu

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin yayınladığı bir habere göre işgal yönetimi Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)’a, elindeki işgalci esir askerlerin özgürleştirilmesi ve öldürülen askerlerin cesetlerinin teslimi için Mısır vasıtasıyla bir öneri sundu. İşgal rejiminin, geçtiğimiz yaz Gazze’ye yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıda esir alınan işgalci askerlere karşılık İsrail zindanlarındaki bazı Filistinlilerin serbest bırakılmasını, öldürülen ve cesetleri Hamas’ın elinde olan Hedar Golden ve Şaul Aron isimli askerlerin cesetlerine karşılık da yirmi Filistinli şehidin cesetlerinin verilmesini önerdiği ifade edildi.

Yediot Aharanoot isimli gazetede bugün (16 Temmuz Perşembe) yayınlanan haberde, Mısır kanalıyla dolaylı görüşmelerin gerçekleştiği ve işgal devletinin son Gazze saldırısında Filistinli direnişçiler tarafından öldürüldükten sonra cesetlerine el konan Hedar Golden ve Şaul Aron isimli işgalci askerlerin cesetlerinin kendisine verilmesi konusunda teklif planını sunduğu dile getirildi. Bu plana göre işgal rejiminin de söz konusu savaşta şehit edilen ve cesetleri işgal rejiminin elinde olan Filistinli yirmi direnişçinin cesetlerinin teslim edilmesini önerdiği haber verildi.

Haberde bu önerinin masada olduğu ancak Hamas’ın kayıp oldukları dile getirilen iki işgalci asker meselesini, cesetleri Hamas’ın askeri kanadının elinde olan Hedar Golden ve Şaul Aron isimli işgalci askerler meselesinden ayrı tutup, kayıp askerler meselesiyle, öldürülen askerler meselesi üzerinde ayrı ayrı pazarlık yapmak istediği belirtildi. Hamas’ın bu iki meseleyle irtibatlı olarak, özgürlüklerine kavuşmak isteyen Filistinli esirlerden bir bölümünü özgürleştirmek için pazarlık yapmakta ısrarlı olma konusundaki tavrını sürdürdüğü ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.