Siyonist rejim savaş bakanından İran’la ilgili küstah açıklama

  • 12 Nisan 2017
  • 1.213 kez görüntülendi.
Siyonist rejim savaş bakanından İran’la ilgili küstah açıklama

Irkçı İsrail rejimi savaş bakanı Avigdor Liberman, Yediot Aharonot gazetesine verdiği demeçte, İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin terörünün yapılacak seçim sürecinde beklenmedik bir şey olmayacağını söyledi.

El’Alem kanalının bildirdiğine göre, HAMAS hareketi terör rejimi İsrail’i, HAMAS’ın askeri kanadı komutanlarından  Mazen Fukeha’nın şehit edilmesinden sorumlu tutarken,  siyonist İsrail savaş bakanı Liberman, bu terörün HAMAS’ın kendi tarafından yapıldığını ve İsrail’in bu terörde hiç bir rolünün olmadığını ileri sürdü.

İsrail savaş bakanı, İran’da yapılacak seçimlere de temasla, ”İran’da cumhurbaşkanı Ruhani’ye yönelik bir terör beni şaşırtmayacaktır” dediği küstah açıklamasının devamında ‘bu terör bizzat İranlıların kendi eliyle gerçekleşecek” dedi.

HAMAS’ın askeri kanadı İzzettin Kassam tugayları komutanlarından Mazen Fukeha, 24 mart akşamında Gazze’nin evinin önünde  terörist saldırısı sonucu hayatını kaybetti. HAMAS liderleri, sözkonusu cinayetten, İsrail’i sorumlu tutarlarken, ”bütün veriler bu suikastin MOSSAD  tarafından yapıldığını göstermektedir” dediler.

Siyonist İsrail savaş bakanı İran cumhurbaşkanının terör edilmesiyle ilgili küstah açıklamada bulunurken, İran’da dün 19 mayıs tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili adayların kayıtları başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.