Siyonist rejimin askerleri ordudan kaçmaya devam ediyor

  • 06 Ocak 2015
  • 1.029 kez görüntülendi.
Siyonist rejimin askerleri ordudan kaçmaya devam ediyor

İsrail işgal güçlerinin Gazze’ye düzenlediği vahşi saldırı ve bu saldırı sonucunda uğradıkları büyük kayıpların üstünden 4 ay geçmesine rağmen işgal güçlerinin yaşadıkları bu kayıpların, işgal askerleri arasında intihar ve askerlik görevinden firar etme gibi yansımaları devam ediyor.

İsrailli Vala İnretnet Sitesi bugün yayınladığı haberde; son süreçte Golan topraklarında bulunan İsrail işgal ordusundan 11 işgal askerinin kaçtığını ortaya koydu.

6 işgal askerinin ekonomik nedenlerle askerlikten kaçtıklarına işaret eden İsrailli İnternet Sitesi; diğer beş askerinde görev yerlerini terk ederek kaçtıklarını belirtti.

Hatırlanacağı üzere ABD’de yayınlanan Washington Post gazetesi geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir haberde geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana İsrail işgal ordusundan 50’nin üzerinde askerin kaçtıklarını ifade etmişti.

İşgal askerlerinin Filistin halkına karşı savaşan İsrail Ordusunda görev yapmaktan utanmaları nedeniyle kaçtıklarına işaret eden haberde; geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında İsrail işgal ordusunun Gazze’de verdiği kayıpların askerler üzerinde ciddi olumsuz etkisi olduğu belirtildi.

Diğer taraftan İsrail’de yayınlanan Maarif Gazetesinde yayınlanan bir haberde de geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında Gazze’de yaşanan başarısızlıkların İsrail askerleri üzerinde olumsuz psikolojik sorunlar yarattığı ifade edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.