Siyonist Yerleşimciler Nablus’un Güneyinde Filistinlilere Ait Araçları Taşladı

  • 21 Nisan 2015
  • 810 kez görüntülendi.
Siyonist Yerleşimciler Nablus’un Güneyinde Filistinlilere Ait Araçları Taşladı

Yahudi yerleşimciler bu sabah (21 Nisan Salı) Nablus kentinin güneyindeki Havara kontrol noktası yakınlarında Filistinlilere ait araçlara taşlarla saldırdı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Yahudi yerleşimcilerden bir grup Filistinlilere ait araçları taşlarken kontrol noktasında bulunan işgal güçleri yerleşimcilerin saldırısına müdahale etmedi ve seyretmekle yetindi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin Nablus kentinde bulunan ve Yahudilerce kutsal kabul edilen “Yusuf’un Kabri” isimli bölgeden çıktıktan sonra kontrol noktası yakınlarında toplandıklarını söyledi.

Yahudi yerleşimciler, bu sabah işgal güçlerinin himayesinde “Yusuf’un Kabri” bölgesine baskın düzenleyerek ayin yapmıştı.

Öte yandan, işgal güçlerinin bu sabah, El-Halil kentinde Filistinli çocukların İbrahim El-Halil Camii yakınlarındaki anaokuluna gitmelerine izin vermedi.

El-Halil’in İmarı Komitesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin yolu kapatarak “Seraya Anaokulu” öğrencilerinin ve öğretmenlerinin okula ulaşmalarını engellediğini söyledi.

Açıklamada, işgal güçlerinin anaokuluna giden çocukları her gün durdurarak çantalarını aradığını ve bu nedenle çocukların evlerine dönmelerinin geciktiğini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.