Soğuklar Doğu Anadolu Bölgesinde Etkisini İyice Hissettirmeye Başladı…

  • 21 Aralık 2014
  • 813 kez görüntülendi.
Soğuklar Doğu Anadolu Bölgesinde Etkisini İyice Hissettirmeye Başladı…

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan’da yaşandı.
Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Van, Muş, Bitlis ve Hakkari’nin alçak basınç merkezi etkisi altında olacağı, bölgede havanın parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadiseleri ile buzlanma ve don olayı yaşanması bekleniyor.
Gece en düşük hava sıcaklıkları Erzincan’da 2, sıfırın altında olmak üzere, Ardahan’da 15, Kars’ta 11, Iğdır ve Ağrı 4, Erzurum, Van ve Bitlis’te 3, Hakkari’de 2 ve Muş’ta 1 derece olarak ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Erzincan’da 9, Iğdır’da 8, Muş’ta 5, Van ve Hakkari’de 4, Kars’ta 3, Ağrı’da 2, Erzurum ve Bitlis’te 1, sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 1 derece olması tahmin ediliyor.
Kar kalınlıkları ise Erzurum’daki kayak merkezlerinden Palandöken’de 15, Konaklı’da 20, Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe’de 18, Kop Dağı’nda 15 santimetre ölçüldü.
Soğuk hava nedeniyle bölgede araçların camları buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Belediye ekiplerince başlatılan kar temizleme çalışmaları sürüyor.
Bu arada, Van, Muş, Bitlis ve Hakkari’de bugün öğlen saatlerinden, bölgenin diğer illerinde ise 22 Aralık Pazartesi gününden itibaren kar yağışı etkisini artıracak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.