Srilankalı Müslümanlar, İmam Rıza (as)’ın Türbesini Ziyaret Ettiler.

  • 14 Mart 2015
  • 1.772 kez görüntülendi.
Srilankalı Müslümanlar, İmam Rıza (as)’ın Türbesini Ziyaret Ettiler.

Srilanka Ehli beyt Camiasından bir grub İran’ın mukaddes Meşhed kentinde Ehli Beyt İmamlarının sekizinci halkası Hz. İmam Rıza (as)ın mübarek türbesini ziyaret ettiler.

Hz. İmam Rıza türbesi internet sitesinde yer alan habere göre Srilanka Haşimi enstitüsü başkanı, üyeleri ve Ehli Beyt âşıklarından kalabalık bir grub İmam Rıza as. türbesini ziyaret ederek, kendileri için hazırlanan muhtelif etniklere katıldılar.

Bu etkinliğe katılan Srilankalı Ehli Beyt mensubu Şerif Abd’un Nevaz, kendisinin ilk kez bu katsal mekanı ziyaret etmekte olduğunu ve Srilanka’da tüm müslümanlar ve Ehli Beyt aşıklarının böyle bir arzuyla yanıp tutuştuklarını ömürlerinde en azından bir kez bu kutsal mekanı ziyaret etmeyi planladıklarını ve gerçek huzur ve saadeti burada gördüklerini söyledi.

İslam’ın barış ve sevgi dini olduğunu bunun için de İslam düşmanlarının muhtelif hilelere baş vurarak İslam dinini şiddet dini olarak tanıtmaya çalıştığını belirten Srilanka Haşimi Enstitüsü başkanı, ayrıca İran İslam Cumhuriyeti ile Serilanka devletleri arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesini temenni ettiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.