Stanford Üniversitesi Öğrenci Konseyi Siyonist Şirketleri Boykot Kararı Aldı…

  • 19 Şubat 2015
  • 764 kez görüntülendi.
Stanford Üniversitesi Öğrenci Konseyi Siyonist Şirketleri Boykot Kararı Aldı…

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Stanford Üniversitesi Öğrenci Konseyi, üniversite gazetesinde yer alan habere göre, insan haklarını ihlal eden Siyonist şirketleri boykot etmek için alınan uluslararası boykot kararına katıldığını açıkladı.

Stanford Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin geçen hafta konuyla ilgili oylamasında konsey üyelerinin yüzde 64’ü karar lehine oy kullanmasına rağmen karar çıkması için gerekli yüzde 66 oranı elde edilemediği için boykota katılma girişimi başarısız olmuştu.

Dün Stanford Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nde yapılan yeni oylamada üyelerden 10’u insan haklarını ihlal eden Siyonist şirketleri boykot etmek için alınan uluslararası boykot kararına katılma yönünde oy kullanırken, 4 üyenin de bu kararın aleyhinde oy kullandığı ve bir üyenin ise çekimser kaldığı bildirildi.

İsrail’in işgal politikası ile Batı Yaka ve Kudüs’teki ihlalleri dünyanın birçok ülkesinde tepkiyle karşılanırken Avrupa Birliği ülkelerinde başlayan işgal rejimi ürünlerini boykot dalgası da gittikçe yaygınlaşıyor. İsrailli şirketler boykottan ciddi şekilde zarar görürken işgal rejiminin yıllık ihracatı da boykot nedeniyle düşüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.