Suriye: ABD’nin Zalimane Girişimlerine Karşı Mücadele Ediyoruz

  • 04 Haziran 2020
  • 612 kez görüntülendi.
Suriye: ABD’nin Zalimane Girişimlerine Karşı Mücadele Ediyoruz
 Suriye dışişleri bakanlığı dün yayınladığı bildiride, Amerika’nın Suriye’ye karşı zalimane girişimlerini “Sezar” olarak bilinen yasa uyarınca yoğunlaştırmasını şiddetle kınadı.
Suriye dışişleri bakanlığı söz konusu bildiride “Sezar” yasasının Suriye düşmanlarının temelsiz iddiaları uyarınca tedvin edildiğine işaretle, Amerika yönetiminin söz konusu yasayı dayatma çabalarının insan hakları ve uluslararası insani yasaların ihlali olduğunu belirtti.
Suriye dışişleri bakanlığı ekonomik terörizmin, Suriyelilerin kanını akıtan bir başka terörizm şekli olduğunu, onların kanları ve canları pahasına kazanımlarını yok ettiğini bildirdi.
Tüm Suriyelilerin Amerika’nın zalimane girişimlerine karşı var güçleri ile mücadele ettiklerini vurgulayan Suriye dışişleri bakanlığı, Amerikalıların savaş meydanında yenik düştükleri ve onların piyonları olan terörist grupların da Suriye halkının direnişi karşısında bir şey beceremeyeceklerini duyurdu.
2019 yılında kongre tarafından onaylanan ve haziran ayın başından itibaren yürürlüğe giren Sezar yasası uyarınca Amerika hükümeti Suriyeli tüzel ve sözel kişilere karşı yoğun yaptırımlarla onları sıkıştırmayı amaçlıyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.