Suriye Dışişleri Bakanı: Suriye Halkı, İran Halkına Yaptıkları Yardımlar için Teşekkür Ediyor

  • 22 Aralık 2014
  • 736 kez görüntülendi.
Suriye Dışişleri Bakanı: Suriye Halkı, İran Halkına Yaptıkları Yardımlar için Teşekkür Ediyor

Suriye Dışişleri Bakanı, Suriye halkının her zaman yaptıkları yardımlar nedeni ile İran halkına teşekkür ettiklerini söyledi.

Habere göre Suriye’ye giden İran İslami Meclisi Başkanı Ali Laricani, bu yolculuğu çerçevesinde Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ile bir araya geldi.

Laricani bu görüşmede Suriye başbakanı ve Dışişleri Bakanının İran’a yaptıkları ziyarete dikkat çekerek, bu ziyaretleri ve farklı oturumlara katılmanın büyük önem taşıdıklarını belirtti.

Laricani sözlerini devamında “Günümüzde ve bölgede gelişen olaylardan sonra, güç iddiası olan ülkelerin bu konumlarından vazgeçmek zorunda kaldıklarını görüyoruz” dedi ve Tahran’da düzenlenen İran-Irak-Suriye üçlü görüşmesine dikkat çekerek sözlerine “Böyle oturumlar düzenlenmesi çok değerli ve önemlidir ve gelecekte de böylesi oturumlar düzenlenmesine devam edilmelidir. Suriye’nin geleceği ve ilerlediği yol aydındır. Suriye halkı da direnişlerine devam etmelilerdir” dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ise bu görüşmede İran İslami Meclisi Başkanı’na saygı duyduklarını belirterek, “İran tarih boyunca her zaman Suriye’nin sadık bir dostu olmuştur. Ali Laricani başkanlığındaki İran Parlamento heyetinin Suriye gelmesi, bölgede değişen gelişmelerin gözlemlenmesi açısında büyük önem taşıyor” dedi.

Muallim sözlerinin devamında ise Laricani’nin İran-Suriye ilişkilerinin deva etmesinde büyük bir rolü olduğunu belirterek, “Suriye halkı, yaptıkları yardımlar nedeni ile her zaman İran halkına teşekkür etmişlerdir” dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.