Suriye halkı kendi ülkesinin geleceği ve kaderini kendi elleriyle belirlemeye kararlılıdır

  • 30 Kasım 2015
  • 745 kez görüntülendi.
Suriye halkı kendi ülkesinin geleceği ve kaderini kendi elleriyle belirlemeye kararlılıdır

Suriye Adalet Bakanı Necm Hamad el Ahmet Suriye’de yaşananların dış güçlerin finans ve desteğinde uluslar arası organizeli terörden ibaret olduğunu belirtti.

Belçika Ulusal Demokrat Partisinin kurucusu ve başkanı Marco Santi ile görüşmesinde Bakan Ahmet; beş yıla yakın süredir onur verici bir mücadele veren Suriye halkının, kimsenin Suriye topraklarına saldırmasına, ulusal egemenliğine ve içişlerine müdahale etmesine izin vermeyeceğini, kendi ülkesinin geleceği ve kaderini kendi elleriyle belirleme kararlılığında olduğunun altını çizdi.

Ahmet Santi ile görüşmesinin Batılı devletlerde etkin siyasi ve sosyal faaliyetlerle temasları pekiştirip Suriye’de yaşananların gerçeğine ışık tutmak olduğunu ifade etti.

Suriye’de terörü destekleyen bir kısım devletlerin ektiklerini biçmeye başladıklarına işaret eden Adalet Bakanı Ahmet; bir süre önce Paris’te meydana gelen terör saldırılarını kınadı. Ahmet Suriye halkının Fransa hükümetinin desteklediği teröre karşı Fransa halkıyla dayanışma içinde olduğunu söyledi.

Belçikalı konuk Santi ise görüşmede Suriye’de yaşananları yakından takip ettiğini ve maruz kaldığı savaşın gerçeğine ışık tutmaya çalıştığını söyledi. Santi Suriye’de terörü destekleyen Avrupalı kimi hükümetlere karşı bir kamuoyu oluşturma çabasında olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.