Suriye: Kore Halkının Vatanını Bağımsız Bir Şekilde Birleştirmesine Umutla Bakıyoruz

  • 09 Aralık 2015
  • 747 kez görüntülendi.
Suriye: Kore Halkının Vatanını Bağımsız Bir Şekilde Birleştirmesine Umutla Bakıyoruz

Suriye Arap Cumhuriyeti, Demokratik Kore Halk Cumhuriyetinin, Kore Yarımadasındaki meselenin barışçıl yollarla çözülmesi yönündeki talebini desteklediğini belirtti.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı resmi beyanında; Demokratik Kore’nin Kore Yarımadasındaki sorunun siyasi ve barışçıl yollarla çözülmesi talebinin yanı sıra ABD’ye yarımadada savaşa son verip istikrar ve güvenliği sağlayıp taraflar arasında güveni pekiştirecek barış anlaşması yönünde çaba harcaması çağrısına Suriye’nin desteğini ifade etti. Suriye’nin Kore Yarımadasında barış ve güvenliğin sağlanmasıyla birlikte uluslar arası düzeyde güvenlik ve barışın sağlanmasını öngören BM misakına özeni kapsamında Demokratik Kore’nin bu haklı ve adil talebine desteğini ifade eden bakanlık; Kore Yarımadasındaki sorunun bölge ve dünya güvenliğini tehdit ettiğine işaret etti.

Bakanlık beyanında Suriye’nin; Kore halkının vatanını herhangi bir yabancı müdahale olmaksızın kendi elleriyle birleştirmesi ve kendi geleceğini bağımsız bir şekilde yapılandıracağı güne umutla baktığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.