Suriye ordusu IŞİD’in petrol konvoyunu vurdu

  • 09 Aralık 2014
  • 758 kez görüntülendi.
Suriye ordusu IŞİD’in petrol konvoyunu vurdu

Suriye ordusunun, IŞİD terör örgütünün bu ülkenin petrolünü Suriye dışına çıkarmak isteyen bir konvoyu vurduğu bildirildi.

Habere göre, Suriye savaş uçaklarının  dün ülkenin doğusunda yer alan Deyr’uz Zur bölgesinde  teröristlere ait petrol konvoyunu vurduğu ve saldırıda çok sayıda teröristin de öldüğü  ve petrol kaçakçılığının da önlendiği bildiriliyor.

Bu arada Halep kenti yakınlarında teröristler ile Suriye ordusu arasında yaşanan çatışmada  çok sayıda teröristin öldüğü anlaşılıyor.

Diğer taraftan ABD ve Koalisyon güçlerine bağlı savaş uçaklarının Irak’ta IŞİD’e karşı  bombardımanları sürüyor. Alınan haberlere göre Musul’un Rabia ve Kerkük’ün Til Werd ile Mektep Halid bölgelerinde IŞİD’in motorize birlikleri vuruldu. Alınan bilgilere göre her iki saldırıda 100’e yakın IŞİD üyesi öldürüldü. Peşmerge Güçleri Rabia Kuvvetleri komutanlarından Emid Reşid, ABD ve Koalisyon Güçleri’ne bağlı savaş uçaklarının dün Rabia ilçesine bağlı Ebu Huceyre köyü yakınlarındaki IŞİD konvoyunu vurduğunu belirtti. Saldırıda IŞİD unsurlarına ait 8 Hummer tipi zırhlı aracın hedef alındığını ifade eden Emid Reşid, 36 IŞİD mensubunun öldüğünü söyledi.

Kerkük’e bağlı Til Werd ve Mektep Halid köyleri yakınlarında ise Peşmerge Güçleri’ne saldırmak üzere toplanan IŞİD konvoyu hedef alındı. Peşmerge Güçleri komutanlarından General Şerko Fatih Şivani, dün gece geç saatlerde gerçekleştirilen hava operasyonunda IŞİD’in motorize birliklerinin imha edildiğini ve sözkonusu imhada 70 teröristin öldüğünü açıkladı.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.