Suriye Ordusu, Tekfirci Teröristleri Ağır Kayıplara Uğratıyor…

  • 07 Mart 2015
  • 798 kez görüntülendi.
Suriye Ordusu, Tekfirci Teröristleri Ağır Kayıplara Uğratıyor…

Dış güçler ve istihbarat birimlerinin patronajlığında Suriye’de terör estiren kiralık ve tekfirci çetelere karşı başarılı operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri bugün bu çeteleri birçok bölgede ağır kayıplara uğratmaya devam etti.

Homs Kırsalında Teröristlerin Yuvaları Muhtevalarıyla İmha Edildi

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Homs kırsalının doğusu Şair Petrol Platformunda IŞİD’in yuva ve kümelenme yerlerini hedef almalarıyla araçlarını imha edip çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

Kaynak; ordu birliklerinin halk savunma güçleri ile işbirliği içinde Cezl Petrol Platformunun çevresinde aralarında yabancıların bulunduğu birçok teröristi teçhizatlarıyla birlikte etkisizleştirdiklerini belirtti.

Ordu birlikleri Homs kırsalı Güney Mşeyrfe ve el Vadiyha bölgelerinde teröristlerin toplanma yerleri ve mevkilerini hedef alarak yüksek sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürüp silah ve mühimmatlarını da imha etti.

İdlib Kırsalında Çok Sayıda Terörist Ölü ve Yaralı Düşürüldü

Askeri kaynak; ordu birliklerinin İdlib kırsalı İdlib – Ayn Şayib yolu, Muarret Mısrın, Ebu Zuhur, Tel Selmo ve Um Crin bölgelerinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.

Dera Kırsalında Teröristlere Ait Cephane ve Silah Depoları İmha Edildi

Öte yanda ordu birliklerinin Dera kırsalı Kefar Nasic, Akraba, Tıyha, Tıyha/el Mal Kavşağı, Şeyh Miskin, el Fakei, Ebta, Semlin, Zemrin ve Snine bölgelerinde onlarca teröristi öldürdüklerini aktaran kaynak; cephane ve silah depolarını da imha ettiklerini ekledi.

Kunaytra Kırsalında Onlarca Terörist Öldürüldü

Bu arada ordu birlikleri Kunaytra kırsalının Meshara Bölgesinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.