Suriye Ordusu, Ülkenin Genelinde Türkiye ve Siyonist Rejim Destekli Teröristleri Ağır Kayıplara Uğrattı…

  • 15 Şubat 2015
  • 1.098 kez görüntülendi.
Suriye Ordusu, Ülkenin Genelinde Türkiye ve Siyonist Rejim Destekli Teröristleri Ağır Kayıplara Uğrattı…

Vatan koruyucuları Suriye ordu birlikleri Suriye’nin her karış toprağında çok uluslu tekfirci ve hain teröristleri saha komutanları, araçları ve cephaneleriyle birlikte etkisizleştirmeye devam ediyor.

Dera’da İsrail ve Ürdün Destekli Tekfircilerin Büyük Kayıpları Sürüyor

Ordu birlikleri Dera Kentinin 75 km kuzeyine düşen Lüca Bölgesininin Eyb Köyünde çok uluslu terör çetelerinden Nusra Cephesinin muhtelif adlandırmalar altındaki çeteleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattı.

Askeri kaynak bölgede teröristlerin karargah ve siperlerinin muhtevalarıyla imha edilmesiyle birçoğu yabancı olan ve aralarında saha komutanlarının bulunduğu çok sayıda teröristin ölü, büyük miktarda muhtelif tür silah ve mühimmatın da imha edildiğini belirtti.

Bu arada ordu birlikleri dün Dera kırsalının Akraba, Tel Anter, Hrak, Kefar Nasic, Ulusal Orman, Casim, Şeyh Miskin, Enhil ve Etman bölgelerinde İsrail ve Ürdün’ün destekledikleri tekfirci ve hain terör çeteleri oldukça büyük kayıplara uğrattı.

Terör çeteleri medya araçlarında aralarında saha komutanları ve yabancıların bulunduğu onlarca teröristin öldüğünü itiraf etmişti.

Lazkiye Kırsalında Terör Çetelerinin Kayıpları Devam Ediyor

Vatan koruyucuları Lazkiye kırsalının kuzeyinde Türkiye rejiminin destekleriyle Suriye’ye giren tekfirci ve hain teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürdü.

Askeri kaynak ordu birliklerinin bugün Lazkiye Kentinün yaklaşık 55 km kuzeyine düşen Sükkeriye ve Savda köylerinde Nusra Cephesinin karargah ve mevkilerini toplarla ateşe tuttuklarını aktardı. Kaynak operasyonlarda aralarında yabancıların bulunduğu birçok tekfirci teröristin öldürüldüğünü, muhtelif tür silahlarının da tahrip edildiğini aktardı.

Homs Kırsalında Operasyonlar Başarıyla Devam Ediyor

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Homs kırsalının doğusunda Hazne Tepesi ile Aşağı Mahram Beldesi arasında teröristlerle girdiği sıcak temasta 9 teröristi silahlarıyla birlikte etkisiz olarak ele geçirdiklerini belirtti.

Ordu birliklerinin yine Homs kırsalında Mesada, Unk el Hava, Recm el Kasr Cbab Hamad bölgelerinde aralarında birçok saha komutanının bulunduğu onlarca teröristi ölü yaralı düşürdüklerini belirten kaynak, kullandıkları ağır makineli silahlarla donatılmış birçok aracı da imha ettiklerini aktardı.

Tedmur Bölgesinin Cezel Köyü civarında ise ordu birlikleri IŞİD çetelerini kovalama operasyonlarını sürdürürken, tekfircilere ait çok sayıda aracı taşıdığı cephane ve teröristlerle birlikte imha etti.

İdlib Kırsalında Muhtelif Adlandırmalar Altındaki Teröristlerin Ağır Kayıpları Devam Ediyor

Yine Türkiye rejiminin İdlib kırsalında muhtelif şekillerde desteklediği terör çetelere yönelik operasyonlarını sürdüren ordu birlikleri bugün İdlib Kentinin yaklaşık 50 km doğusuna düşen Ebu el Zuhur, Selmo ve Hmeydiye bölgelerinde tekfirci teröristlerin mevkilerini muhtevalarıyla tahrip etti.

Ordu birlikleri dün ise Ebu el Zuhur askeri havalimanı civarına düşen Tel Selmo, Macas, Um Creyn ve Beyyaat beldelerinde Nusra Cephesi, Suriye Devrimcileri Cephesi, Hazm Hareketi, Ahrar el Şam ve Cund el Aksa adlarıyla bilinen terör örgütlerin mevkilerini hedef alarak onları ağır kayıplara uğrattı.

Hama Kırsalında Yoğun Operasyonlar Düzenlendi

Hama kırsalında ise askeri kaynak ordu birliklerinin; bölge ahalisinin beyinlerini yıkama ve radikal tekfirci ideolojisini dayatmaya çalışan Nusra Cephesinin Hama Kentinden yaklaşık 35 km uzaklıkta düşen Latamina Beldesindeki karargahlarını muhtevalarıyla imha ettiklerini söyledi.

Kaynak öldürülen teröristler arasında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğunu açıklarken, terör çetelerinin medya araçlarında ağır kayıplar verdiklerini itiraf ettiklerine dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.