Suriye Ordusunun Operasyonları Ülke Genelinde Sürüyor…

  • 07 Ocak 2015
  • 843 kez görüntülendi.
Suriye Ordusunun Operasyonları Ülke Genelinde Sürüyor…

Suriye ordu birlikleri; eli kanlı teröristlere karşı operasyonlarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Dera Kırsalında Teröristlerin Araçları İmha Edildi

Askeri bir kaynak açıklamasında ordu birliklerinin Dera kırsalı Dael Bölgesinde teröristlere ait araçları imha edip çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

İdlib Kırsalında Teröristlerin Yuva ve Kümelenme Yerleri Etkisiz Hale Getirildi

Ordu birlikleri İdlib kırsalı Kırfaya, Cebel el Akrad, Bekseriye, el Hute, Karei Gazel, Kefar Şelaya ve Arbain Dağı çevresinde teröristlerin yuva ve kümelenme yerlerini hedef almalarıyla çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Deyrezzor’da Teröristlerin Toplanma Yerleri Hedef Alındı

Bu arada Ordu birlikleri Aşiret gençlerinin işbirliği ile Tim ve Tel Chayf bölgelerinde askeri noktalara saldırı girişiminde bulunan teröristlere karşı koyarak onları ağır kayıplarla geri püskürttü.

Mreyiye ve Huveycet Sakr bölgelerinde ise ordu birlikleri teröristlerin toplanma yerlerini hedef almalarıyla onlarca terörist ölü ve yaralı düşürüldü.

Homs ve Kırsalında Teröristlerin Sızma Girişimleri Çökertildi

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Homs’un Vaer Semtinde 7. ada, Rekan yokuşu ve Harab Sokağı bölgelerinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini ifade etti.

Aynı zamanda Homs kırsalı Um Sahric, Doğu Sellam ve Ğacar bölgelerine ilaveten Um Şerşuh Beldesindeki Helaliye Çiftliği ve Bedeviler Mahallesinde birçok aracı imha edip çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Bu arada ordu birlikleri Homs kırsalı Ayn Hüseyin Bölgesinden Ayn Denanir Bölgesine teröristlerin sızma girişimlerini çökertmesi sonucunda onlarca teröristi öldürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.