Suriye Tarım Bakanı ABD’nin baskıları karşısında İran’ın desteğini takdir etti

  • 08 Temmuz 2020
  • 3.495 kez görüntülendi.
Suriye Tarım Bakanı ABD’nin baskıları karşısında İran’ın desteğini takdir etti

Suriye Tarım Bakanı Ahmed El’Kâdıri, dün İran İslam Cumhuriyeti’ne, ABD’nin baskıları karşısında Suriye devleti ve halkına verdiği destek için teşekkür etti.

Suriye tarım bakanı Ahmed El’Kâdiri, El-Alem kanalına verdiği demeçte, ABD’nin yaptırımları ve baskıları karşısında Şam’ı desteklediği için Suriye’nin dostu ülkelere, özellikle de İran’a övgüde bulunurken, iki ülke arasındaki başta tarım olmak üzere bütün alanlarda ilişkilerin ve işbirliklerin daha da gelişmesini istedi.

Suriye tarım bakan, ABD’nin “Sezar” yasası uyarınca Suriye’ye karşı yeni yaptırımlarını da kınarken, ABD’nin tarım dahil olmak üzere Suriye’nin çeşitli alanlarına yaptırımlar uygulayarak hedefine aldığını ancak asla başarılı olamayacağını söyledi.

2019 yılında ABD Kongresi tarafından kabul edilen ve 1 Haziran’da yürürlüğe giren Sezar yasasına göre, ABD hükümeti, Suriyeli kurumlar ve şahıslar aleyhinde yaptırımlarını şiddetlendirerek, onları daha da baskı altına almayı hedefliyor.

ABD hükümeti bu yasayla aynı zamanda Suriye’nin yeniden yapılanma aşamasında Suriye’nin müttefiklerine darbe indirmeyi hedefliyor.

2011’den beri ABD, teröristleri destekleyen her türlü yaptırımla Suriye’yi hedef almış bulunuyor. /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.