Suriye’de BOP suya düşüyor

  • 25 Kasım 2014
  • 896 kez görüntülendi.
Suriye’de BOP suya düşüyor

Tekfirci ve hain terör gruplarına karşı muazzam başarılar sağlayan Suriye ordusu; teröre ve destekçilerine hezimet üstüne hezimet yaşatıyor.

Haseke’de Büyük Kayıplara Uğratıldılar

Haseke valiliğinde bir kaynak ordu birliklerinin bugün Haseke kırsalında IŞİD çetelerini sayı ve teçhizatlarıyla oldukça büyük kayıplara uğrattğını belirtti.
Kaynak vatan Suriye ordusunun Haseke kırsalının Cebel Abdülaziz Bölgesinde Tel Nimir karayolu üzerinde Sadiyk Kavşağı, Mahrum, Um el Kebr, Meynabiye, Sabah el Hayr ve Hamair bölgelerinde onlarca teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü, araç ve ağır silahlarını da imha ettiğini söyledi.

İdlib Kırsalında Çok Sayıda Terörist Öldürüldü

Diğer yandan askeri kaynak Suriye ordusunun İdlib kırsalının muhtelif cephelerinde kiralık, tekfirci ve hain terör çetelerin toplanma yerleri ve karargahlarını hedef almaya devam ettiğini aktardı.
Kaynak ordu birliklerinin Iştabrak ormanları, Hurbat Silya, Kmeynas, Dabbula ve Feylun bölgelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında saha komutanlarının bulunduğu hain ve yabancı çok sayıda teröristi öldürdüklerini de aktardı.

Hama Kırsalında Karargahları Tahrip Edildi

Ordu birliklerinin Hama kırsalının Muaddamiye, Haşşabiye, Cruh, Kleyb el Savr ve Haddac bölgelerinde tekfirci ve hain çetelerin yuva ve kümelenme yerlerini muhtevalarıyla tahrip ettiklerini aktaran askeri kaynak, operasyonlarda çok sayıda teröristin yanı sıra araç ve cephanelerinin de etkisizleştirildiğini belirtti.

Dera Kırsalında Saldırganlar Kayıplarla Geri Püskürtüldü

Dera kırsalında ise ordu birlikleri Busra el Şam Kentinde askeri noktalar ve sivil yerleşim alanlarına saldırı girişiminde bulunan teröristlere karşı koyarken, saldırganların büyük bir kısmını ölü ve yaralı düşürdü.
Teröristlerle sıcak temasta olan ordu birlikleri Busra el Şam Kentinde teröristlerin siper aldığı binaları ele geçirerek içindeki teröristleri etkisizleştirdi.

Ordu birlikleri Dera Beled’in birçok bölgesinde terör çetelerini sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğratırken, kullandıkları birçok aracı da imha etti.

Bu arada terör çeteleri sosyal paylaşım sayfalarında ordu birliklerinin Şeyh meskin Kenti’deki operasyonlarında ‘Ensar el Şeriat Taburu’ adıyla bilinen terör oluşumunun sözde askeri komutanı Sami el Safadi’nin yanı sıra aralarında yabancıların bulunduğu çok sayıda tehlikeli teröristi öldürdüğünü itiraf etti.

Homs Kırsalında Araçlarıyla İmha Edildiler

Ordu birlikleri Homs kırsalının doğusu Şair Gaz Platformu ile Bul’as Dağı ve Cezl Petrol Kuyusunun kuzeyinde onlarca teröristi ölü yaralı düşürürken, kullandıkları ve bir kısmı ağır makineli silahlarla donatılmış birçok araçlarını da muhtevalarıyla imha etti.
Askeri kaynak ordu birliklerinin aynı zamanda yine Homs kırsalı Akrab ve Zahrat Msar bölgelerinde geneli yabancı ve Nusra Cepheli olan çok sayıda teröristi ölü yaralı düşürdüklerini aktardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.