Suriye’de Kiralık Teröristlere Yönelik Operasyonlar Olanca Hızıyla Sürüyor.

  • 15 Mart 2015
  • 852 kez görüntülendi.
Suriye’de Kiralık Teröristlere Yönelik Operasyonlar Olanca Hızıyla Sürüyor.

Kahraman Suriye ordu birlikleri Dera, Halep, Hama, İdlib, Lazkiye ve Haseke kırsallarında silahlı terör örgütlere yönelik sürdürdüğü askeri operasyonlar sonucunda onlarca terörist ölü ve yaralı düşürülerek sayı ve cephane bakımından ağır kayıplara da uğratıldılar.

Şam Kırsalı Kalamun Dağlarında Teröristler ve Araçları İmha Edildi

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin Şam Kırsalı Kalamun Dağlarındaki yollar üzerinde yüksek sayıda teröristi öldürerek kullandıkları birkaç aracı da imha ettiklerini söyledi.

Dera Kırsalında Terör Örgütü Elebaşları Öldürüldü

Dera kırsalında ise askeri kaynak ordu birliklerinin Kahil Beldesinde azılı terör komutanlarının toplandıkları bir karargahı muhtevalarıyla imha etiklerini aktardı. Karargahtaki terör elebaşları ve diğer teröristlerin ölü yaralı düştüklerini ifade eden kaynak; Zemrin Beldesinde de silahlı bir terör grubunun tüm elemanlarını ölü düşürdüklerini söyledi.

Dera kırsalının Doğu Ğariye Beldesinde ise ordu birlikleri ‘Ahrar el Şam teröristlerinin bir karargahını muhtevalarıyla havaya uçurdu. Operasyonda ağır makineli silahlarla donatılmış birçok aracın yanı sıra onlarca terörist öldürüldü.

Halep Kırsalının Muhtelif Bölgelerinde Onlarca Terörist Öldürüldü

Bu arada askeri kaynak ordu birliklerinin Halep kırsalının Handerat ve Tel el Madafa’nın çevresine ilaveten Şeyh Lütfi, Ezaz, Tel Refat, Mare, Hayyan Hreytan, Beyanun ve Kefar Nasih Köylerinde terör örgütlerine tabi karargah ve toplanma merkezlerini imha ettiğini aktardı.

Operasyonlarda aralarında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğu yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü ifade eden kaynak; araç ve ağır silahların da imha edildiğini sözlerine ekledi.

Hama Kırsalında Onlarca Terörist Ölü Ve yaralı Düşürüldü

Diğer yandan Hama kırsalında askeri bir kaynak ordu birliklerinin Ebu Hubeylat, Klayb el Savr, Kefar Zetta, Zekat, Atşan, Abidin, Curuh, Resm el Avayed Ukeyrbat ve Kastal’ın batısında çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini söyledi.

İdlib Kırsalında Hain Teröristlere Ağır Darbe İndirildi

İdlib kırsalında ise askeri kaynak ordu birliklerinin büyük bir kısmı Türkiye’den giren ve Türkiye rejimi tarafından desteklenen hain ve kiralık teröristlere yönelik operasyonlarını başarıyla sürdürdüklerini aktardı.

Kaynak ordu briliklerinin İdlib kırsalının el Habit, Kefar Rohin, Serakib, Şeyh Yusuf, Taum, Benniş, Afes ve Han Şeyhun bölgelerinde teröristleri kovalama ve karargahlarını hedef alma operasyonlarında onlarca teröristin öldürüldüğünü söyledi.

Lazkiye Kuzey Kırsalında Terör Hücre ve Araçları İmha Edildi

Lazkiye kırsalının kuzeyinde yine geneli Türkiye’den giren ve rejim tarafından desteklenen terör çetelerine karşı operasyonların devam ettiğini belirten askeri kaynak; Han el Covz, Kefar Dilba, el Kert, Ruveyse, el Kal’a Vara, Berze, Vadi Basur ve Tauma bölgelerinde birçok karargahları ve cephane depolarının muhtevalarıyla imha edildiğini söyledi.

Kaynak araç ve ağır silahların da imha edildiği operasyonlarda öldürülen çok sayıda teröristin arasında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğuna dikkat çekti.

Haseke Kırsalında IŞİD Teröristleri Öldürüldü

Öte yandan askeri kaynak, ordu birliklerinin Haseke kırsalı Şameram, Tel el Huda ve Tel Tua’da IŞİD’li çok sayıda tekfirciyi ölü yaralı düşürdüklerini söyledi.

Homs Kırsalında Saldırganlar Ağır Kayıplara Uğratıldı

Ordu birlikleri Homs kırsalının Ayn el Denanir Köyünde Güney Ayn Hüseyin yönünde askeri noktalara saldırı girişiminde bulunan terör çetelere karşı koydu.

Saha kaynakları yaşanan çatışmada saldırganların büyük bir kısmının araç ve silahlarıyla etkisizleştirildiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.