Suriye’den BM’ye Türkiye uyarısı

  • 22 Mart 2016
  • 887 kez görüntülendi.
Suriye’den BM’ye Türkiye uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’yla bir araya gelerek teröre karşı mücadele tedbirlerini görüşen Suriye hükümeti, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerin terör örgütleriyle ilişkilerine dair uyarıda bulundu.

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, “Özel temsilciyle önemli bir toplantı yaptık. Suriye ve tüm dünya için öncelikli konuları görüştük, aralarında teröre karşı mücadele de vardı. Özel temsilciye, bazı ülkelerin teröristlere destek vermesinin, silahlandırmasının, eğitmesinin ve Türkiye üzerinden çeşitli kanalları kullanarak Suriye’ye göndermesinin tehlikesini anlattık” dedi.

‘HER ŞEYİ DİYORLAR AMA TERÖRİST DEMİYORLAR’

Terörist örgüt tanımı ne olursa olsun, bunun, Suriye’de faaliyet gösteren tüm yasadışı silahlı grupların terörist olduğu gerçeğini değiştirmediğini belirten Suriyeli diplomat, “Kimse, Suriye halkını, ülkeye sızan Çeçenlerin, Türkistanlıların, Avusturyalıların, Amerikalıların, Fransızların, Belçikalıların, Faslıların, Libyalıların, Suudilerin, Kuveytlilerin, BAE’lilerin ılımlı silahlı Suriye muhalefetini temsil ettiğine ikna edemez” diye konuştu.

“Teröristler Suriye’de Suriyelilere saldırdığında onlara silahlı ılımlı muhalefet veya cihatçılar deniyor, ayrıca devrimci veya isyancılar da deniyor, ama terörist denmiyor” diyen Caferi, bu kişilerin Avrupa, ABD, Avustralya ve diğer ülkelerin başkentlerine geri döndüklerinde ve saldırı düzenlediklerinde ise ‘terörist’ olarak nitelendirildiklerine vurgu yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.