Suriye’den Mısır’da Düzenlenen Saldırılara Kınama: İki Ülkeyi Hedef Alan Aynı Terör Olup Aynı Devletlerden Destekleniyor

  • 09 Nisan 2017
  • 1.042 kez görüntülendi.
Suriye’den Mısır’da Düzenlenen Saldırılara Kınama: İki Ülkeyi Hedef Alan Aynı Terör Olup Aynı Devletlerden Destekleniyor

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak Suriye’nin, bugün Mısır’da Palmiye Pazarı (palm sunday) kutlamaları esnasında meydana gelen ve onlarca masum insanın kurban gitmelerine yol açan terör eylemlerini keskin ifadelerle kınadığını vurguladı.

Yetkili kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; Suriye’nin, Mısır’ın Tanta ve İskenderiye kentlerinde iki kilisede meydana gelen terör eylemlerini keskin bir dille kınadığını vurguladı. Kaynak Suriye’nin kurbanların ailelerine taziyelerini aktarırken, kardeş Mısır ve halkını hedef alan terörün Suriye ve halkını hedef alan terörün aynısı olduğunu belirtti. Bu terörün ABD ve bölgede Türkiye, İsrail, Suudi Arabistan ve Katar gibi devletlerden destek, örtü ve komuta aldığına dikkat çeken kaynak; Suriye’nin tüm bölge halklarını tehdit eden bu teröre karşı uluslar arası toplumun çabalarını birleştirmesi gereğini bir kez daha vurgulamak istediğini kaydetti.

Mısır’da Palmiye Pazarı kutlamaları sırasında İskenderiye ve Tanta kentlerinde iki kilisede meydana gelen bombalı terör eylemlerinde sivil vatandaşlardan 36 kişi yaşamını yitirirken, 100’den fazla kişi de yaralandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.