Suriyeli Komutanlar Şayrat Üssünü Ziyaret Etti

  • 10 Nisan 2017
  • 1.119 kez görüntülendi.
Suriyeli Komutanlar Şayrat Üssünü Ziyaret Etti

Suriye Genelkurmay Başkanı, Amerika tarafından geçtiğimiz gün saldırı yapılan üsse yaptığı ziyarette üste saldırı sonrası meydana gelen hasarın boyutlarını ve bu konuda yapılabilcekleri değerlendirdi.

Tesnim Haber Ajansı – Suriye Ordusu Güçleri başkentin batı cephesindeki operasyonlarının devamında El-Nusra Cephesi teröristlerinin el-Kabun mahallesindeki noktasını hedef aldı. Bu mahallenin kuzey ve doğu bölümlerindeki çatışmalarla eş zamanlı olarak ordu ve teröristler arasında çatışma meydana geldi.

Bölgeden gelen bir diğer haber ise, Suriye Ordusu Güçleri tekfirci teröristlerce Derea dolaylarında bulunan el-Menşiye mahallesine düzenlenen saldırıyı engelledi.

Habere göre, Suriye Ordusu Güçleri el-Beniyanil Mersus operasyon odasını kurmuş olan terörist grupların el-Menşiye mahallesine saldırısını engelledi, bu saldırı Mevt Ve La Zillet adıyla bilinen tekfircilerin şubat ayında el-Menşiye mahallesinin tamamını işgal etmek amacıyla başlattığı operasyon kapsamında yapıldı.

Öyle ki, Suriye Ordusu savaş uçakları bu mahallenin doğu ve güneyi ile el-Arbain, el-Abasiye mahalleleri, el-Sed caddesi ve el-Kork mahallesinde bulunan teröristlere ait noktalara ve yardım ulaşma yollarına başlattığı operasyonları yoğunlaştırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.