Suriyeliler Vatana Duyulan Aşkın Alfabesini Yazan Halktır…

  • 02 Mart 2015
  • 853 kez görüntülendi.
Suriyeliler Vatana Duyulan Aşkın Alfabesini Yazan Halktır…

Vatan topraklarına duyulan aşkın alfabesini yazan ve vatan topraklarına kanlarıyla sulayarak şanlı bir zaferi temellendiren bu halk sevgilerin en büyüğünü Suriye’ye ve Suriye’nin kahraman koruyucularına bahşetti. Fedakârlıklarıyla vatan sevgisi kavramına gerçek anlamını kazandırdı.

Bu duyguların bir araya getirdiği Suriyeli vatan evlatları “Hep Beraber Yeniden Hayat Verelim” grubunda toplanarak Sevgi Günü münasebetiyle “Sevgimizin Anası Suriye” şiarı altında düzenlediği etkinlik kapsamında Keseb bölgesinde bulunan askeri birlikleri ziyaret ettiler.

Grubun Başkanı Mühendis Sihem Şebil, asker annelerinin evlatları için yemekler pişirdiklerini ifade ederek askerlerin, sadece annelerinin elinden ve aileleriyle birlikte yemeye alıştıkları bu yemekleri, görev yerlerine götürdüklerini anlattı.

Bilineceği üzere “Hep Beraber Yeniden Hayat Verelim” grubu Suriye’nin maruz kaldığı evrensel savaşın ilk günlerinde kurulup sonrasında hem faaliyet yelpazesini hem de coğrafi yayılım anlamında günden güne büyüdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.