Suriye’nin AB Dışişleri Bakanlarının Yayınladıkları Bildirinin İçeriğini Garipsediği İfade Edildi…

  • 16 Aralık 2014
  • 871 kez görüntülendi.
Suriye’nin AB Dışişleri Bakanlarının Yayınladıkları Bildirinin İçeriğini Garipsediği İfade Edildi…

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak Suriye’nin, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri bakanlarının Suriye’deki durumlara ilişkin dün yayınladıkları bildirinin içeriğini garipsediğini belirtti.
Kaynak bugün yaptığı açıklamada AB dışişleri bakanlarının yayınladıkları beyanın içeriğinin; Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef alan planlarda Avrupa’nın rolüne ilaveten Suriyelilerin kanlarının akıtılmasında tam ortaklıklarını ortaya serdiğine dikkat çekti.
AB’nin Suriye’de insani acılara timsah gözyaşları döktüğü bir zamanda Suriye’deki terör çetelere her türlü desteğinin yanı sıra ekonomik yaptırımları ve siyasi çözümü baltalayan tutumlarıyla bu acılara ve akan kanların devam etmesine bizzat kendisinin yol açtığını görmezden geldiğine dikkat çeken kaynak; kimi tarafların Suriye’de ‘ılıman muhalifler’ adıyla teröre desteklerine örtü teşkil etmeye çalıştıklarına dikkat çekti.
Bakanlık kaynağı AB’nin bu gibi beyan ve tutumlarının teröre karşı mücadele etme, onur ve ulusal egemenliğini savunmada Suriye halkının azim ve kararlılığını pekiştireceğinin altını çizdi. Suriye’nin devlet, ordu ve halk olarak ulusal birlik ve beraberliğin yanında egemenlik ve onurunu savunma kararlılığında olduğunu belirten kaynak; bölge ve zenginliklerinin sömürülmesini amaçlayan, bu bağlamda da bölge devletleri ve halklarının parçalanmasını hedefleyen planların halkların iradesi önünde çökertileceğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.