Tahran Cuma Namazı Hatibi: Türk yetkililer neden Müslümanların affetmeyeceği ve tarihte izi kalacak bir girişimde bulunuyor?

  • 11 Aralık 2015
  • 842 kez görüntülendi.
Tahran Cuma Namazı Hatibi: Türk yetkililer neden Müslümanların affetmeyeceği ve tarihte izi kalacak bir girişimde bulunuyor?

Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi Hüccetü’l İslam Kazım Sıddıki, bu haftaki Cuma Namazı hutbelerinde, İmam Hamanei’nin Batı gençlerine yazdığı ikinci mktuba işaret ederek, “Bu mektupta Batı dünyasının riyakarlığı ve şiddetin kökenleri en iyi şekilde gösterilmektedir” dedi.

Erbain merasiminin muhteşem bir şekilde düzenlendiğini ifade eden Hüccetü’l İslam Sıddıki, “Erbain yürüyüşü, bir uynanış ve hemaseyi müjdeliyor. IŞİD ve tekfirci terör örgütlerinin Irak’ın bazı bölgelerini işgal ettiği bir dönemde İmam Hüseyin (a.s) aşıkları velayet sancağı altında arifane ve aşıkane bir harekette bulundular” diye ekledi.

Erbain merasiminin düzenlenmesi ve ziyaretçilerin Irak’a gönderilmesinden dolayı şükranlarını yetkililere ileten Hüccetü’l İslam Sıddıki, Erbain merasimine ilişkin mevcut sorunların da çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Irak’ın kuzeyine Türkiye’nin asker göndermesine de işaret eden Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Bu tür girişimler hem onların kendileri hem de bölge için zararlıdır” dedi.

Hüccetü’l İslam Sıddıki, “Bu eylem mantıki değil. Müslüman Türkiye halkı devletlerinden razi kalmayacaktır” diyerek, “Türk yetkililer neden müslümanların affetmeyeceği ve tarihte izi kalacak bir girişimde bulunuyor!? Biz bu saldırıyı kınıyor ve Türk yetkililere ‘Düşmanı sevindiren ve kendi devletinizi yalnız ve güçsüzleştiren bu tür eylemlerden çekininiz’ diye nasihatta bulunuruz” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhuriyeti güvenlik güçlerinin bir hüseyniyeye düzenlediği saldırı sonucu birkaç Azeri vatandaşın şehit olduğuna da işaret eden Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, “Azerbaycan Cumhuriyeti devletini de siz dindar bir halksınız diye nasihat ediyoruz. Neden Erbain gününde halk güvenlik güçlerinin saldırısına uğradı?” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.