Tedavi İçin Ankara’ya Gönderilen Askerden 8 Gündür Haber Alınamıyor…

  • 12 Aralık 2014
  • 692 kez görüntülendi.
Tedavi İçin Ankara’ya Gönderilen Askerden 8 Gündür Haber Alınamıyor…

Isparta’da askerliğini yaparken, psikolojik sorunları nedeni ile refakatçi er eşliğinde Ankara’ya gönderilen Şırnak’ın Cizre İlçesi nüfusuna kayıtlı inzibat er Ramazan Negiz’den 8 gündür haber alınamıyor. Gazi ve emekli köy korucubaşı baba İbrahim Negiz, oğlunun kaybolmasından komutanlarını sorumlu tuttuğunu belirterek savcılığa suç duyurusnda bulundu.

Isparta Dağ Komando Okulu Merkez Komutanlığı’nda vatani görevini yapan inzibat er Ramazan Negiz, iddiaya göre rahatsızlığı nedeniyle önce İsparta’daki bir hastanede muayene edildikten sonra Ankaralı bir er refaketinde Ankara’daki askeri bir hastaneye sevk edildi. Burada yapılan muayeneden sonra herhangi bir problemi olmadığı ortaya çıkan Ramazan Negiz, yanındaki refaketçi erin kendi evine gitmesini fırsat bilerek geçen hafta perşembe günü, girdiği internet kafedeki bilgisayardan internete girdi. Facebooktaki kişisel sayfasına girip ‘Hakkınızı helal edin’ yazan Ramazan Negiz, evine giden refakatçiyi cep telefonunundan arayıp, “Ben İstanbul’a gideceğim” dedi. Negiz’den bir daha da haber alınamadı.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yaşayan gazi ve emekli köy korucusu İbrahim Nergiz, oğlunun terhis olmasına 3 ay kaldığını belirterek, komutanı ile yaşadığı sorunlar nedeni ile bunalım geçirdiğini öne sürdü. Nergiz, “Ben gazi ve emekli korucubaşıyım. Oğlum Eğirdir’de komando olarak askerliğini yapıyordu. Daha önce iki defa izine geldiğinde de rapor alıp geç gittiği için komutanları oğluma kötü muamele yapmaya başlamışlardı. Askeri komutanlık tarafından mahkemeye verildi. Orada yaşadığı sorunlar nedeniyle birkaç kez beni telefonla arayarak, çok zorlandığını, birliğindeki komutanının sürekli kendisine sıkıntı çıkarttığını, Şırnaklı olduğu için baskı gördüğünü bana aktardı. Ben de elimden bir şey gelmediğini, idare etmesini söyledim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.