Tekneleri Batan 60 Filistinli Göçmen İtalya Sahilleri Açıklarında Boğuldu.

  • 12 Mart 2015
  • 857 kez görüntülendi.
Tekneleri Batan 60 Filistinli Göçmen İtalya Sahilleri Açıklarında Boğuldu.

Filistin’in İtalya’daki büyükelçisi Mey El-Kaile, 5 Mart’ta batan ve Arap göçmenleri taşıyan teknede Gazze Şeridi’nden, Lübnan’daki kamplardan, Suriye’deki Yermuk Kampı’ndan Filistinliler ile Suriyelilerin ve Lübnanlıların olduğunu açıkladı.

El-Kaile, bu sabah (12 Mart Perşembe) Filistin Radyosu’na verdiği demeçte, teknede yaklaşık 180 göçmen bulunduğunu ve bunların 60’ının Filistinli olduğunu söyledi.

Göçmenlerle birlikte Libya sahillerinden yola çıkan ve İtalya sahilleri açıklarında batan teknenin yolcularından 60 kişinin kurtarıldığını ve 60 kişinin de hayatını kaybettiğini bildiren El-Kaile, geri kalan yolcuların ise kayıp olduğunu belirtti.

Büyükelçi El-Kaile, bölgeden geçmekte olan bir Amerikan gemisinin batan geminin yolcularını kurtarmak için ilk müdahaleyi yaptığını açıkladı.

Filistinli Büyükelçi, İtalyan görevlilerin kurtulan göçmenlerle görüşerek hayatta kalanların ve ölenlerin kimliklerini tespit etmeye çalıştığını bildirerek, İtalyan yasalarının göçmenlerle ilgili bilgilerin yayınlanmasını yasakladığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.