Terör rejimi İsrail Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti planlandığı tarihte gerçekleşecek

  • 22 Haziran 2022
  • 33 kez görüntülendi.
Terör rejimi İsrail Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti planlandığı tarihte gerçekleşecek

Terör rejimi İsrail’deki koalisyon hükumetinin meclisi feshederek erken seçime gitme kararı almasına rağmen daha önce duyurulan bu rejimin Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in 23 Haziran’daki Türkiye ziyareti, planlandığı tarihte gerçekleşecek.

AA’nın haberine göre, ırkçı rejim İsrail’de koalisyon hükumeti ortaklarından Başbakan Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid dün, Meclisi feshederek erken seçime gitme kararı aldıklarını açıklamıştı.

Bu kararın ardından siyonist İsrail basınında, Lapid’in daha önce 23 Haziran’da gerçekleştireceği açıklanan Türkiye ziyaretinin iptal edilebileceği yazılmıştı.

AA muhabirine konuşan terör rejimi İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haitat, söz konusu ziyaretin planlandığı gibi 23 Haziran Perşembe günü gerçekleşeceğini, herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını teyit etti.

Koalisyon Hükümetinin Meclisi feshetme kararı Meclis tarafından onaylanırsa ırkçı rejim  İsrail yaklaşık 3,5 yıl içinde beşinci kez genel seçime gidecek. Oylamanın pazartesi günü yapılması bekleniyor.

Koalisyon ortaklarının anlaşmasına göre erken seçime kadar Dışişleri Bakanı Yair Lapid geçici Başbakan olacak. Lapid’in, başbakanlık görevi ile birlikte dışişleri bakanlığı görevini de devam ettirmesi bekleniyor.

Haziran 2021’de göreve gelen Bennett öncülüğündeki koalisyon, üst üste 12 yıllık Netanyahu dönemini sona erdirmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.